Korczyna live!

Korczyna live!

Korczyna live!

Podaj dalej

Finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostaną w Korczynie w najbliższy weekend 12 -13 września. Na starcie pojawi się 49 kierowców, którzy we wszystkich grupach powalczą o tytuły Mistrzowskie. Od lat nie zdarzyło się tak, aby ostatnie rundy wyłaniały mistrzów w grupach N, A oraz E1, dlatego tym bardziej warto pojawić się w okolicach Krosna i obejrzeć wielkie starcie wyścigowych górali.

fot. Arkadiusz Bar
fot. Arkadiusz Bar

Na 4540 metrowym odcinku ze startem na Rynku w Korczynie i metą w Rezerwacie Prządki rywalizować będą 23 samochody 4×4, 17 aut historycznych oraz całą plejada przednionapędowych samochodów seryjnych grupy N oraz tych modyfikowanych z grupy E1.

Wśród pretendentów do wygranej zaliczyć trzeba Dubaja i Andrzeja Szepieńca. „Jadę po zwycięstwo” – mówi Dubai przed zawodami, a jego konkurent z pewnością jest podobnej myśli. W grupie E1+2000 i E2-SH zobaczymy ośmiu kierowców. Oprócz dwóch wcześniej wymienionych,  podczas 12 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2015 kibice zobaczą Tomasza Myszkiera w Porsche 911, Waldemara Kluzę w Colcie, Marcina Gładysza w VW Scirocco, Boczka w Lancerze, Jarka Hebzdę w Evo oraz Marcina Słobodziana w Mitsubishi Rafała Grzesińskiego.

Jedynym kierowcą w samochodzie tylno napędowym będzie w Korczynie Ryszard Żyszczyński w BMW E36. W najmocniejszych oskach zobaczymy 5 kierowców, w tym Romana Barana, który już podczas Sopotu został Mistrzem Polski. Obok niego zobaczymy Karola Krupę, Szymona Piękosia, Jarosława Adamiaka i Radosława Węgrzyna.

Warto również dodać, że ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski będą transmitowane na żywo. Zmagania zawodników będzie można oglądać za pośrednictwem strony LIVEmotorsport.tv

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News