Kopecky prowadzi w obuwniczym królestwie

Kopecky prowadzi w obuwniczym królestwie

Podaj dalej

Za nami pierwsza sobotnia pętla Rajdu Barum. Po 4 odcinkach specjalnych na czele znajduje się Jan Kopecky. Teraz na zawodników czeka serwis w Zlinie, mieście, w którym narodziła się potężna obuwnicza firma Tomasa Bat’a.

Początki firmy Bata to okres międzywojenny i wdrażanie idei kapitalizmu przez braci Antonina i Tomasa oraz siostrę Annę Bat’ów. Teraz to międzynarodowy koncern obuwniczy, mający swoją siedzibę w Lozannie. W pierwszym zakładzie w Zlinie oprócz założycieli pracowało jeszcze trzech chałupników. Przełomem był okres drugiej wojny światowej, kiedy firma otrzymała duże zamówienia od wojska. Co ciekawe, Bata w pewnym momencie rozwijała się tak dobrze, że rozważano uruchomienie transatlantyckiej linii lotniczej. Do tego jednak nie doszło.

Przejdźmy do samego rajdu. Po pierwszej pętli na prowadzeniu w Barumce znajduje się Jan Kopecky. Zaledwie 1,9 s. za nim plasuje się Aleksiej Łukjaniuk. Podium ze zdecydowanie większą stratą uzupełnia Vaclav Pech. Kajetan Kajetanowicz jest na ten moment 7. i traci do Kopeckiego ponad 37 sekund. Na 16. miejscu jest Jarosław Szeja, na 23. Łukasz Habaj. Po wypadku Jariego Huttunena na prowadzenie w ERC 3 wysunął się Aleks Zawada. Tuż za Polakiem znajdują się Filip Mares oraz Simon Wagner.

Tagi: ERC Barum

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News