Kopecky kontroluje przewagę w WRC 2

Kopecky kontroluje przewagę w WRC 2

Podaj dalej

Za nami poranna pętla Rajdu Sardynii 2017. Była ona niezwykle pechowa dla polskich zawodników – Jakub “Colin” Brzeziński od samego rana miał problemy, a na 3 odcinku specjalnym wypadł z drogi. Łukasz Pieniążek zaś zaliczył dziś kapcia oraz stracił wspomaganie w swoim samochodzie. Przed wami podsumowanie odcinek po odcinku.

OS2 Terranova 1 – 14.54 km

Pierwszy odcinek specjalny dnia okazał się bardzo ciężką przeprawą dla polskich zawodników. W klasie WRC 2 problemy spotkały Łukasza Pieniążka, który do zwycięzcy próby stracił aż 2:35,5 s. Bezkonkurencyjny okazał się Jan Kopecky. Tuż za Czechem dojechali Fabio Andolfi oraz Ole Christian Veiby. W WRC 3 doskonale pojechali zawodnicy w Fiestach R2T – Terry Folb, Miko-Ove Niinemae oraz Robert Duggan. 7. miejscem musiał zadowolić się Jakub „Colin” Brzeziński, który stracił tutaj 20,2 s.

OS3 Monte Olia 1 – 19.05 km

Niestety, początkowe problemy powiększyły się dla Polaków na odcinku specjalnym numer 3. Z rywalizacją pożegnał się Jakub „Colin” Brzeziński, który zsunął się z drogi i wylądował na dachu, zaś Łukasz Pieniążek stracił wspomaganie w swoim Peugeocie 208 T16 i jego strata do poprzedzającego – 6. zawodnika wynosiła w tym momencie 5:48,7 s. Na czele w WRC 2 znajdował się Jan Kopecky, w WRC 3 Nil Solans.

OS4 Tula 1 – 15.00 km

Problemy Łukasza Pieniążka z każdym kilometrem się pogłębiały. Tym razem polska załoga straciła na mecie aż 3:16,7 s. Najlepszy był Jan Kopecky, podium uzupełnili Pierre-Louis Loubet i Ole Christian Veiby. W WRC 3 odcinek padł łupem Roberta Dunggana.

OS5 Tergu – Osilo 1 – 14.14 km

Na ostatnim odcinku specjalnym porannej pętli najlepiej poradził sobie Ole Christian Veiby. Łukasz Pieniążek stracił tym razem „zaledwie” 1:28,9 s. i teraz udaje się do serwisu. Miejmy nadzieję, że tam mechanicy uporają się z wszelkimi problemami i Polak będzie mógł powalczyć w drugiej pętli. W WRC 3 najlepszy był Terry Folb.

Klasyfikacja generalna

W kategorii WRC 2 na zdecydowanym, 24-sekundowym prowadzeniu znajduje się reprezentant fabrycznej ekipy Skody – Jan Kopecky. Pilotowany przez Pavla Dreslera kierowca pokonuje na ten moment Ole Christiana Veiby oraz Fabio Andolfiego. Łukasz Pieniążek zajmuje 7. pozycję i traci ponad 11 minut. W WRC 3 po problemach Jakuba „Colina” Brzezińskiego na prowadzeniu znajduje się Nil Solans. Drugi jest Terry Folb, trzeci Robert Duggan.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News