Koniec zimy, koniec z solą - im szybciej tym lepiej

Tegoroczne zimowe mrozy ze szczególnym impetem dały się odczuć wszystkim kierowcom poruszającym się po naszych drogach. Choć nawierzchnia najczęściej pozostawała sucha, miejscami potrafiła być biała od soli. Podobnie do karoserii naszych samochodów.

Koniec zimy, koniec z solą – im szybciej tym lepiej
Podaj dalej

Od kilku dni jesteśmy jednak świadkami nadejścia prawdziwej wiosny i mimo iż daleko nam jeszcze do średnich temperatur w granicach + 15 stopni, polecamy jak najszybciej dokładnie obmyć wasze samochody z soli, która mogła nagromadzić się na karoserii w trakcie zimy.

Ta w mroźne dni nie jest szczególnie niebezpieczna dla lakieru i karoserii, jednak gdy wskaźnik temperatury przekroczy granicę 0 stopni, potrafi bardzo szybko przyspieszyć procesy korozyjne. Dlatego nie czekajcie z myjnią do świąt – pozbądźcie się soli z samochodów już dziś.

Szczególną uwagę poświęćcie dolnym krawędziom karoserii, nadkolom i wszystkim elementom, które znajdują się najbliżej nawierzchni. Warto pamiętać także o samych felgach, gdyż sól niekorzystnie wpływa także na ich powłokę. Po umyciu pojazdu warto zastosować jego woskowanie.

Tagi: Platinum, warsztat, Orlen Oil

 

Przeczytaj również