Koniec wakacji

SEAT Leon Eurocup kończy w ten weekend wakacje i wraca do rywalizacji na legendarnym Nurburgringu.

Koniec wakacji
Podaj dalej

fot. SEAT
fot. SEAT

Przed zmaganiami na mistycznym torze klasyfikacji prowadzi Pol Rosell, jednak zaledwie sześć punktów z tyłu znajduje się Stian Paulsen, a czołową trójkę uzupełnia Mikel Azcona. W klasyfikacji pań prowadzi Lucile Cypriano, która jako pierwsza kobieta w historii pucharu stanęła na podium i wywalczyła pole position.

SEAT Leon Cup Racer doskonale wpasują się w Nurburgring, którego długość wynosi 5,148 km. Niemiecki obiekt jest jednym z najszybszych w kalendarzu, choć posiada kilka zdradliwych miejsc, które będzie trzeba poznać licząc na dobry wynik. Wielu zawodników ścigało się już na Nurburgringu, więc emocje na pewno będą sięgały zenitu.

– W nadchodzący weekend ponownie będziemy cieszyć się emocjami związanymi z rywalizacją SEAT Leon Eurocup – powiedział dyrektor SEAT SPort, Jaime Puig. – Nie możemy się doczekać powrotu na tor, zwłaszcza że chodzi tutaj o tak historyczny obiekt jak Nurburgring. Czekają nas dwa wyścigi pełne intensywnej walki, zwłaszcza że w tym roku prowadzenie w klasyfikacji generalnej zmieniało się praktycznie co wyścig, więc mam nadzieję, że tym razem będzie dokładnie tak samo. 

Przeczytaj również