Koniec wakacji w Lamborghini Super Trofeo!

Koniec wakacji w Lamborghini Super Trofeo!

Podaj dalej

Rzeszowski zespół GT3 Poland już w najbliższy weekend wraca do rywalizacji w Lamborghini Super Trofeo Europe. Tym razem reprezentanci polskiej ekipy zmierzą się na torze Nurburgring znanym m. in. z organizacji wyścigów Formuły 1.

Szef zespołu GT3 Poland, Bartosz Opioła, przyznał, że nadchodzący weekend z całą pewnością nie będzie należał do łatwych.

Koniec wakacji oznacza także zmianę warunków atmosferycznych i wszystko wskazuje na to, że nadchodzący weekend w górach Eiffel nie będzie należał do przyjemnych – mówi Bartosz Opioła. Zabieramy ze sobą kurtki i parasole, gdyż prognozy wskazują na 3-dniowe opady deszczu.

Tor Nurburgring nawet na suchej nawierzchni nie należy do najłatwiejszych na świecie, a ewentualne opady deszczu tylko spotęgują wyzwania stojące przed zespołem. Najtrudniejsze będzie optymalne ustawienie samochodów – jeśli rano na torze będziemy mieli 6 stopni Celsjusza, rozgrzanie opon do optymalnych temperatur nie będzie należało do zadań łatwych.

Zespół z Rzeszowa nie zmienia składu na 5. rundę Lamborghini Super Trofeo Europe, co oznacza że za kierownicami obsługiwanych przez GT3 Poland Huracanów zasiądą Artur Obuchowski/Mariusz Urbański oraz Grzegorz Moczulski/Rafał Mikrut. Oprócz tego, do zespołu dołączy także Miro Konopka, który w poprzedniej rundzie na Spa-Francorchamps popisał się 6. rezultatem w klasie AM.

Tuż za nim w belgijskiej rundzie rozgrywanej pod koniec lipca uplasowali się Obuchowski i Urbański, a drugie polskie Lambo niestety nie ukończyło wyścigu. 28 minut przed zakończeniem wyścigu Moczulski wypadł z trasy, a uszkodzenia nie pozwoliły na dalszą jazdę.

Po ponad miesięcznej przerwie wszyscy nie mogą się już doczekać powrotu do rywalizacji. Dla Artura Obuchowskiego i Mariusza Urbańskiego będzie to pierwsza wizyta na Nurburgringu, a Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut dobrze znają ten obiekt – kontynuuje Opioła.

– Wszyscy nasi kierowcy w przerwie wakacyjnej ładowali baterie, ale także aktywnie przygotowywali się do 5. rundy sezonu 2017 Lamborghini Super Trofeo Europe. Oprócz treningów na symulatorze odbyliśmy też jeden dzień treningowy na Torze Poznań, więc czujemy się dobrze przygotowani – dodał Opioła, który w najbliższy weekend na Nurburgringu liczy na dobry rezultat i sporą zdobycz punktową do klasyfikacji generalnej sezonu.

Tagi: Lamborghini Super Trofeo, GT3 Poland, Opioła, Obuchowski, Urbański, Moczulski, Mikrut, Lamborghini

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News