Koniec pierwszego dnia na Monzie

Koniec pierwszego dnia na Monzie

Koniec pierwszego dnia na Monzie

Podaj dalej

Za nami pierwszy dzień sezonu Lamborghini Super Trofeo Europe. Pierwsza tegoroczna runda odbywa się na słynnym włoskim torze Autodromo Nazionale di Monza. Dziś zawodnicy zmierzyli swoje siły w dwóch sesjach treningowych.

Bartosz Opioła, szef zespołu GT3 Poland: –Najważniejszą kwestią dzisiejszego dnia było odpowiednie ustawienie samochodów. Szczególnie podczas pierwszego treningu próbowaliśmy wszelkiego rodzaju zmian i kombinacji. Jeden samochód odstawał na początku od drugiego, jednak do końca dnia udało nam się idealnie zestroić wszystkie auta. W drugim treningu zawodnicy poprawili swoje czasy i poziom między nimi się wyrównał, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. O ile na innych torach odpowiedni dobór opon i przygotowanie hamulców odgrywa ważną rolę, to na Monzie jest to kluczowy element. Bez tego nie da się osiągnąć dobrego wyniku. Jak już wspominałem, na ten moment jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że takie humory utrzymają się w zespole aż do niedzieli.

Podczas pierwszej sesji treningowej bezkonkurencyjna okazała się para Loris Spinelli / Mikael Grenier. Najlepszą załogą GT3 Poland byli Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut. Najlepszy czas tej pary wynosił 1:50,408, co oznaczało 7. miejsce w klasie Pro-Am. Artur Obuchowski z Mariuszem Urbrańskim wykręcili 11. czas w klasie Am.

Oprócz wyżej wspomnianych dwóch załóg, na włoskiej Monzie występuje jeszcze trzech Polaków. Jan Kisiel w patrze z Morganem Haberem zajęli w 1. treningu 7. miejsce w klasie Pro, a duet Teodor Myszkowski / Andrzej Lewandowski wygrali w klasie Am.

Podczas drugiej sesji treningowej bezkonkurencyjna okazała się załoga doskonale znana wszystkim kibicom z cyklu Lamborghini Super Trofeo Middle East – Rik Breukers / Axcil Jefferies. Jeśli chodzi o Polaków z GT3 Poland, to załoga Grzegorz Moczulski / Rafał Mikrut zajęła miejsce 8. w klasie Pro-Am, zaś Artur Obuchowski z Mariuszem Urbańskim ukończyli dzień na pozycji 12. w klasie Am.

Pozostali Polacy spisali się bardzo przyzwoicie. Jan Kisiel ze swoim australijskim kolegą zajęli 8. miejsce w klasie Pro, zaś Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski uplasowali się na 3. pozycji w klasie Am.

Kolejne emocje związane z pierwszą rundą Lamborghini Super Trofeo Europe już jutro. O godzinie 9:45 ruszą kwalifikacje, zaś o 15:00 pierwszy wyścig. Za wszystkich Polaków ściskamy kciuki!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News