Koniec oczekiwania! Ruszają wyścigowe mistrzostwa Polski!

Koniec oczekiwania! Ruszają wyścigowe mistrzostwa Polski!

Koniec oczekiwania! Ruszają wyścigowe mistrzostwa Polski!

Podaj dalej

Oczekiwanie na start sezonu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w końcu dobiegło końca! Czas na pierwszy weekend pełen zmagań. Miejsce? Tradycyjnie, Tor Poznań!

W pierwszych tegorocznych wyścigach wystąpi prawie stu kierowców, którzy zmierzą się w WSMP, mistrzostwach Polski 318 Is Cup PL, mistrzostwach Polski Super S Cup oraz mistrzostwach Polski Hour Race. Troszkę szkoda, że termin imprezy w Poznaniu pokrywa się z inauguracją rajdowych mistrzostw Polski, bo gdyby nie ten fakt, to z całą pewnością do Wielkopolski zjechałoby nieco więcej kibiców motorsportu żądnych wrażeń.

Z numerem jeden rywalizować będzie znana wszystkim doskonale z zagranicznych występów Gosia Rdest. Pierwsza dama polskiego motorsportu zasiadać będzie za kierownicą Seata Leona w najwyższej klasie. Powalczy z nią kilku bardzo szybkich zawodników, na czele z broniącym tytułu mistrza Polski Jędrzejem Szcześniakiem z zespołu Daftracing oraz reprezentantem lokalnego automobilklubu, Mariuszem Miękosiem, właścicielem szkoły Fastline Racing Academy. Ci panowie zmierzą się ze sobą również w nowopowstałej klasie Porsche, stworzonej właśnie dla zawodników ścigających się samochodami tej legendarnej niemieckiej marki.

Na listach zgłoszeń obserwujemy też takich zawodników, jak m.in. Przemysław Milewski, Dominik Kotarba Majkutewicz, czy Radosław Kordecki. Od samego poranka na Torze Poznań trwały dziś wolne treningi, kiedy to zawodnicy mogli rozprostować kości po zimowej przerwie i wprowadzić pierwsze zmiany w swoich maszynach. Od godziny 14:40 do 17:55 w różnych klasach trwały będą sesje kwalifikacyjne, zaś najważniejsze wydarzenia weekendu odbędą się w sobotę i niedzielę.

Większość wyścigów przebiegała będzie wedle doskonale znanego formatu, 25 minut + 1 okrążenie. Zgromadzeni kibice z całą pewnością nie będą mieli czasu na nudę. Podczas dwóch wyścigowych dni harmonogram wypełniony jest akcją od godzin porannych, aż do popołudniowych. Słońce, ciekawa nitka toru, masa zawodników ze swoimi pięknymi maszynami i ściganie od rana do wieczora. Czego chcieć więcej? Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w końcu wróciły!

Zdjęcia: Grzegorz Kozera

Tagi: WSMP, Tor Poznań, Mariusz Miękoś, Jędrzej Szcześniak

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News