Koniec Meeka w Citroenie?

Koniec Meeka w Citroenie?

Podaj dalej

Po kolejnym fatalnym występie Krisa Meeka wygląda na to, że szefostwo Citroen Racing ma już dość. Brytyjczyk znów rozbił samochód i nie dojechał do mety Rajdu Sardynii. Poskutkowało to tym, że na Rajdzie Polski w jego miejsce zobaczymy Andreasa Mikkelsena.

Yves Matton, szef Citroen Racing: -Po serii kiepskich wyników poprosiliśmy Krisa Meeka, aby odpuścił następny rajd. Zaakceptował on tę propozycję i rozumie, że to będzie najlepsze dla zespołu. Dziękujemy za zrozumienie. Ta przerwa pozwoli mu na odpowiednie naładowanie baterii i przygotowanie do Rajdu Finlandii, który wygrał w ubiegłym roku. Oznacza to zmianę na Rajd Polski, tam zobaczymy Craiga Breena, Stephane’a Lefebvre’a oraz Andreasa Mikkelsena.

Do tej pory w 7 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata Kris Meeke zakończył tylko jeden rajd w punktowanej dziesiątce – było nim zwycięstwo w Rajdzie Meksyku. Brytyjczyk jest w tym momencie 10. w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 27 punktów, a Citroen zamyka stawkę wśród producentów tracąc 46 punktów do Toyoty.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News