Koniec marzeń Norwega?

Tuż przed momentem zakończyła się trzecia sesja kwalifikacyjna na portugalskim torze Montalegre. Druga runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata obfituje nam w nie lada emocje i dramaty!

Ze względu na fatalną pozycję po pierwszym dniu już w pierwszym wyścigu Q3 wystartował Andreas Bakkerud. Norweg swój bieg wygrał, jednak pozwoliło mu to na zajęcie dopiero 6. miejsca w klasyfikacji całej sesji. Kierowca Forda Focusa RS RX awansował tym samym na 18. pozycję w łącznej tabeli, jednak strata oznacza, że prawdopodobnie po Q4 pożegna się z zawodami.

Drugi kierowca Forda – Ken Block w swoim biegu zajął miejsce 3, co oznaczało 9. pozycję w całej Q3. Amerykanin awansował tym samym na 14. lokatę w generalce i do miejsca dającego awans do półfinałów traci w tym momencie 5 punktów.

Katastrofalny błąd popełnił zwycięzca pierwszych dwóch sesji kwalifikacyjnych. Johan Kristofferson zapomniał zjechać na Jokera i dostał 30 sekund kary.

Martin Kaczmarski w swoim biegu zajął dobre 3. miejsce. Pozwoliło to Polakowi na zajęcie 16. pozycji w Q3. Podobnie jak w przypadku drugiego wicemistrza świata Andreasa Bakkeruda, przygoda Kaczmarskiego z Montalegre RX zakończy się prawdopodobnie na Q4.