Końcowe odliczanie

Końcowe odliczanie

Podaj dalej

Już tylko godziny dzielą kibiców od startu przedostatniej rundy cyklu World Rally Championship w sezonie 2017. Rajd Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej zadecyduje o losach tytułów mistrzowskich.

Impreza na Wyspach widnieje w kalendarzu WRC właściwie od początku istnienia cyklu. Kierowcy swoje zmagania rozpoczną już jutro od wizyty na superoesie zlokolizowanym w okolicach Tir Prince Raceway, natomiast kilka godzin wcześniej zameldują się na odcinku testowym. Organizatorzy wydarzenia zaplanowali w sumie 21 odcinków specjalnych o łącznej długości 304 km.

W klasyfikacji zespołów prowadzi M-Sport, którego od tytułu dzieli już bardzo niewiele. Przed startem dwunastej rundy cyklu, ekipa Malcolma Wilsona posiada 83 punkty przewagi na Hyundaiem, a do zdobycia pozostało jeszcze tylko … 86 oczek. Wśród kierowców w najbardziej komfortowej sytuacji znajduje się Sebastien Ogier, który ma 37 punktów przewagi nad Ott Tanakiem i 38 nad Thierrym Neuvillem. Chociaż do końca sezonu kierowcy mogą zdobyć jeszcze 60 punktów to wydaje się, że przewaga Francuza jest komfortowa.

Oczy kibiców będą zwrócone również w kierunku zwycięzcy poprzedniej rundy, Krisowi Meeke. Na uwagę zasługują także Andreas Mikkelsen, Jari-Matti Latvala oraz drugi w Rajdzie Polski, Hayden Paddon. W przedostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata zaprezentuje się również duet Pieniążek/Mazur. Biało-Czerwoni będą rywalizować za kierownicą Skody Fabii R5. Zwycięzców rywalizacji oraz ewentualnych mistrzów sezonu powinniśmy poznać już w niedzielę około godziny 14:00.

Tagi: WRC, Rajd Wielkiej Brytanii

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News