Koncertowa jazda Kajetanowicza

Koncertowa jazda Kajetanowicza

Podaj dalej

Popisowa jazda Kajetana Kajetanowicza na czwartym odcinku specjalnym Rajdu Barbórka – Tor Służewiec – dała załodze Lotos Rally Team kolejne oesowe zwycięstwo z przewagą 2,5 sekundy nad Filipem Nivettem (Skoda Fabia R5) i Bryanem Bouffierem (Ford Fiesta Proto).

15267640_1412498648783399_8377819107500835768_n

Warunki cały czas nie rozpieszczają ani kibiców, ani tym bardziej zawodników. Trasy odcinków specjalnych są wilgotne, brudne i bardzo śliskie, co jednak zapewnia wspaniałe widowisko.

Po czterech odcinkach specjalnych 54. Rajdu Barbórka Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran legitymują się przewagą w postaci 35 sekund nad drugimi Filipem Nivette i Kamilem Hellerem.

Wirtualne podium uzupełniają na tym etapie rywalizacji mistrzowie Europy ERC 2 – Wojciech Chucała i Daniel Dymurski. Ich pozycja nie jest jednak tak pewna jak ta, którą okupuje Kajetanowicz, bowiem tuż za nimi (+2,48 sek) podróżują Grzegorz Grzyb i Robert Hundla.

3 sekundy wolniejsi byli na wszystkich czterech odcinkach specjalnych Bryan Bouffier i Xavier Panseri, którzy jadą przed Maćkiem Oleksowiczem i Dominikiem Butvilasem.

Do pierwszej dziesiątki ponownie wskoczył Jakub Brzeziński, który na drugim odcinku specjalnym odnotował prawie minutową stratę spowodowaną przebitą oponą.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News