Komplet zwycięstw Ekstroma

Komplet zwycięstw Ekstroma

Podaj dalej

Lider klasyfikacji generalnej WorldRX, Mattias Ekstrom, sięgnął dziś po swoje trzecie zwycięstwo w sezonie 2017, utrzymując 100% skuteczność.

Zawodnik, który w trakcie weekendu na Hockenheim łączył start w WorldRX z rozpoczęciem sezonu DTM, nie był w stanie uzyskiwać najlepszych rezultatów w trakcie dwóch pierwszych dni rywalizacji, jednak zdołał wrócić na szczyt w niedzielę, wygrywając zarówno półfinał jak i główny finał.

Tym samym Ekstrom pozostaje niepokonany w sezonie 2017, mając na swoim koncie już trzy zwycięstwa.

Już od samego rana nad torem Hockenheim padał dość mocny deszcz, a startujący z pierwszej linii Ekstrom naciskał od samego początku na lidera wyścigu Timmy’ego Hansena. Ten w końcu popełnił błąd na ostatnim okrążeniu i wpadł do żwirowej pułapki na zakręcie Sachs.

To oznaczało, że przed finałowym biegiem Ekstrom ustawił się na polach obok Johana Kristofferssona, który wcześniej pokonał Sebastiena Loeba.

W głównym wyścigu Ekstrom od samego początku kontrolował przewagę nad Volkswagenem Polo Kristofferssona i nie oddał prowadzenia ani na chwilę.

Timmy Hansen zdobył swoje pierwsze podium sezonu 2017 za kierownicą Peugeota 208, po tym jak ładnym manewrem wyprzedził Pettera Solberga na początku trzeciego okrążenia.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News