Podaj dalej

Lewis Hamilton wygrał oba wczorajsze treningi przed Grand Prix USA. Dodatkowo Brytyjczyk ustanowił nowy rekord toru i w Austin może przypieczętować czwarty w karierze tytuł mistrzowski.

Drugi trening na torze w Austin rozpoczął się od nieplanowanych wycieczek poza tor kierowców Haas F1 Team. Jako pierwszy błąd popełnił Romain Grosjean ale za krótką chwilę dołączył do niego Kevin Magnussen. Obaj kierowcy byli bohaterami tej części zmagań. Parę minut później kierowca z Danii przejechał bardzo blisko Francuza. Ten drugi zażądał nawet usunięcia kolegi z toru, ale jego prośba spotkała się z delikatnymi uśmiechami ekipy.

Po kilkunastu minutach zawodnicy zdecydowali się założyć ultramiękkie opony. Przyniosło to doskonałe rezultaty ponieważ Lewis Hamilton poprawił rekord toru, pokonując pełne okrążenie w czasie 1:34,668. Drugi wynik dnia wykręcił Max Verstappen, który stracił do lidera cyklu 0,4 sekundy. Na trzecie miejsce udało się wskoczyć Sebastianowi Vettelowi, który wcześniej nie ustrzegł się błędu i odwiedził żwirową pułapkę.

Jeżeli Lewis Hamilton zwycięży w Grand Prix USA, a Niemiec straci do niego więcej niż 16 punktów to kwestia mistrzostwa zostanie zamknięta na trzy rundy przed zakończeniem sezonu. Trzykrotny triumfator cyklu, zrówna się tym samym ilością tytułów z kierowcą Ferrari. Dzisiaj o godzinie 18:00 ma się rozpocząć ostatni trening, natomiast kwalifikacje przewidziano na godzinę 23:00 czasu polskiego.

Tagi: F1, Lewis Hamilton

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News