Kolejny polski sponsor będzie wspierał zespół F1

Kolejny polski sponsor będzie wspierał zespół F1

Podaj dalej

Kryptowaluty FuturoCoin będą w tym sezonie jednym ze sponsorów zespołu Red Bull Racing. To pierwszy taki przypadek w historii tych prestiżowych zawodów.

Kolejny polski sponsor dołączył do Formuły 1. Tym razem partnerem  zespołu Aston Martin Red Bull Racing został polski FuturoCoin. Wcześniej umowę z Williamsem podpisał PKN Orlen. Jest to pierwszy sponsor w historii Formuły 1, który zajmuje się kryptowalutami. Kontrakt między polską firmą a Red Bullem jest określany jako długoterminowy. Logo polskiej firmy pojawi się na bolidzie RB15, samochodach obsługi, na ścianach padoku, materiałach prasowych oraz oczywiście na kombinezonach kierowców – Maxa Verstappena oraz Pierre Gasly’ego.

Logotypy polskiej firmy zostaną zaprezentowane podczas odsłonięcia nowego bolidu ekipy z Milton Keynes już się 13 lutego.

Christian Horner, Red Bull: Rozwój technologii blockchain i kryptowalut w ostatnich latach jest naprawdę niesamowity. Jesteśmy zaszczyceni, będąc pierwszym zespołem w F1, współpracującym z FuturoCoin. Bezpieczne cyfrowe waluty to czołówka rozwoju technologicznego i cieszymy się, że będziemy częścią tej rewolucji.

Roman Ziemian, współzałożyciel firmy: Kryptowaluty i Formuła 1 są bardzo podobne i mają wspólne wartości, takie jak szybkość, technologię i wyprzedzanie swoich czasów. Jestem wielkim fanem motorsportu i F1 zawsze mnie intrygowała. Umowa to nowy, ekscytujący rozdział dla naszej firmy, który będzie globalną platformą do rozwoju FuturoCoin.

Paulina Woźniak, dyrektor generalny: Jesteśmy bardzo dumni, że FuturoCoin będzie pierwszą kryptowalutą na świecie, która pojawi się na samochodzie Formuły 1. Dodatkowo, nie możemy się doczekać współpracy z Aston Martin Red Bull Racing, prestiżową firmą, która jest rozpoznawalna na całym świecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News