Kolejny awans

Kolejny awans

Kolejny awans

Podaj dalej

Maciej Giemza zajął 24. miejsce podczas 11. etapu Rajdu Dakar. Polski motocyklista dotarł do mety bez większych przygód, które nie ominęły faworytów rywalizacji.

Po wczorajszej dramatycznej walce w stawce motocyklistów, zawodnicy przystępowali do 11. etapu bardzo ostrożnie i czujnie. Problemy nawigacyjne na wtorkowym odcinku specjalnym dały się we znaki większości uczestników. Maciej Giemza, który wczoraj zameldował się na mecie z 27. rezultatem nie krył emocji jakie mu towarzyszyły – Trasa 10. odcinka wiodła wyschniętą rzeką, gdzie były mało widoczne kamienie. Na jednym z nich zaliczyłem upadek, po którym włączyłem tzw. tryb bezpiecznej jazdy, aby dojechać w całości do mety. Wiem, że inni nie mieli tyle szczęścia co ja, a Ci którzy dojechali są poobijani i zmęczeni. Naprawdę poczułem czym jest prawdziwy Dakar – komentował we wtorek polski motocyklista.

Na trasę 11. etapu zawodnicy wyruszyli wyjątkowo bez podziału na kategorie. Od samego początku rywalizacji Polak plasował się w trzeciej dziesiątce stawki. Na WP1 i WP2 zameldował się z 25. rezultatem, natomiast chwilę później spadł o jedną pozycję. Do przedostatniego punktu kontrolnego Giemza dojechał na 27. pozycji i wydawało się, że jeżeli utrzyma lokatę to będzie z siebie zadowolony. Polak poszedł jednak za ciosem i na mecie zameldował się jako 24. kierowca w stawce. Zawodnik Orlen Team stracił do najlepszego tego dnia Toby’ego Price’a 59 min i 57 sek.

W klasyfikacji generalnej Polak awansował z 29. lokaty jaką zajmował przed rozpoczęciem 11. odcinka na pozycję numer 25. Do znajdującego się bezpośrednio przez nim Emanuela Gyenesa z Rumunii traci zaledwie 6 minut, natomiast do 23. Maurizio Geriniego 11 minut.

Z rywalizacją w 40. edycji Rajdu Dakar pożegnał się dzisiaj Joan Barreda, który opuścił odcinek specjalny i skierował się w stronę miejscowości Mendanitos oddalonej od Fiambali o 22 km. Motocyklista, który do 11. etapu przystępował w roli wicelidera imprezy od 4 dni walczył z kontuzją kolana. W klasyfikacji generalnej prowadzi Matthias Walkner, który wyprzedza Kevina Benavidesa oraz dzisiejszego triumfatora, Toby’ego Price’a.

Tagi: Maciej Giemza, Dakar 2018, Orlen Team

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News