Kolejne wyzwanie Pieniążka. Na co liczymy?

Kolejne wyzwanie Pieniążka. Na co liczymy?

Podaj dalej

Po przerwie na Rajd Meksyku, do mistrzostw świata powracają Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur. Polacy po raz kolejny zmierzą się w klasie WRC 2 w swojej Skodzie Fabii R5. Kto powalczy na Korsyce o zwycięstwo?

Wydaje się, że największe szanse na wygraną ma duet Jan Kopecky i Pavel Dresler. Wielokrotni mistrzowie Czech, bogowie asfaltu od lat udowadniają, że na takiej nawierzchni nie mają sobie równych. Kopecky do Korsyki przygotowywał się na rodzimej ziemi, w Rajdzie Valasska, gdzie oczywiście kolejny raz wygrał. 3. miejsce w tej samej imprezie zajął drugi kierowca fabrycznego zespołu Skody, Ole Christian Veiby, który obok Kopeckiego jest największym faworytem do zwycięstwa.

Na trasie kolejny raz zobaczymy Łukasza Pieniążka z Przemysławem Mazurem. Również oni zmierzą się z korsykańskimi trasami w Skodzie Fabii R5. Na Polaków czeka tym razem wyjątkowo ciężkie wyzwanie, bo oprócz wspomnianych już wcześniej Kopeckiego i Veiby’ego, w WRC 2 powalczą też m.in. zawodnicy w Fiestach, Takamoto Katsuta, Hiroki Arai, czy Nil Solans, a także silna reprezentacja gospodarzy, Stephane Lefebvre, Pierre-Louis Loubet, Nicolas Ciamin oraz Yoann Bonato.

Jak Pieniążek radził sobie w przeszłości na asfaltach? Młody polski zawodnik rajdowo wychowywał się naturalnie w na naszych rodzimych trasach, wiec ma na takiej nawierzchni sporo doświadczenia, które później potrafił wykorzystać w zagranicznych mistrzostwach. Początki były trudne, jednak później Łukasz zwyciężył w ERC 3 i Junior ERC w Rajdzie Irlandii, oraz zajął 2. miejsce w Rajdzie Barum. Polak radził sobie więc bardzo dobrze. A jak było już w WRC 2? Przygoda Pieniążka z kategorią towarzyszącą mistrzostw świata rozpoczęła się właśnie od Tour de Corse w roku 2017. Zajął on wtedy miejsce 10., a później był 12. w Niemczech i 6. w Hiszpanii.

Co prawda konkurencja na Korsyce będzie bardzo mocna, jednak liczymy na kolejne punkty. Tacy zawodnicy, jak Kopecky, Lefebvre, czy Veiby powinni być oczywiście poza zasięgiem, ale dalej? Kto wie. Łukaszowi i Przemkowi życzymy powodzenia!

Tekst: Kamil Wrzecionko

Tagi: Rajd Korsyki, WRC, Tour de Corse

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News