Kolejne wyzwanie Greguły

Kolejne wyzwanie Greguły

Kolejne wyzwanie Greguły

Podaj dalej

Kuba Greguła zaledwie dwa tygodnie po pierwszym sukcesie odniesionym w kartingowej serii Rotax Max Challenge przenosi się do Belgii, gdzie na torze Genk w najbliższy weekend odbędzie się pierwsza runda Rotax Euro Challenge 2017. 15-letni krakowianin na włoskim torze Adria Raceway uplasował się na świetnym 3. miejscu.

Tor w Genk

W weekend 29 marca – 2 kwietnia będzie miała miejsce pierwsza runda drugiego z cykli, w których w tym roku ścigać będzie się Kuba Greguła. Belgijski tor w Genk na stałe wpisał się do kalendarza Rotax Max Euro Challenge. Obiekt liczący 1350 metrów jest jednym z najnowocześniejszych w całej Europie, ale także jednym z najbardziej wymagających.

Bardzo techniczna nitka toru zawiera trudne szykany i szybkie sekcje, które wymagają od zawodników pełnego skupienia na całym dystansie jednego okrążenia. Dzięki dwóm długim prostym, po których następują trudne szykany, zawodnicy będą mieli mnóstwo okazji do przeprowadzenia manewrów wyprzedzania, co powinno zapewnić ogromne emocje w weekend na przełomie marca i kwietnia.

Wypowiedź

Kuba Greguła:Na belgijskim torze Genk ostatni raz byłem 4 lata temu, więc już trochę czasu od tego minęło. Bardzo dobrze go jednak wspominam – to bardzo techniczny, nowoczesny i przede wszystkim trudny obiekt. Kluczowe będą ciasne szykany po długich prostych. W najbliższy weekend stawka będzie mocniejsza niż podczas pierwszej rundy Rotax Max Challenge, ale jestem optymistycznie nastawiony. Na tę chwilę ciężko wyrokować jak nam pójdzie, ale zapewniam, że damy z siebie wszystko.

Zgłoszenia

Do rywalizacji w pierwszej rundzie Rotax Euro Challenge zgłoszonych zostało 111 zawodników z całej Europy. W klasie ROTAX SENIOR, do której zaliczany jest Kuba Greguła, wystartuje aż 41 kierowców, co zwiastuje niesamowicie zaciętą walkę o kolejne podium w sezonie 2017. Oprócz 15-letniego krakowianina, na starcie belgijskiej rundy pojawi się także ośmiu innych zawodników z Polski.

Rozkład jazdy

Zajęcia na belgijskim torze rozpoczynają się dość nietypowo, bo już dzisiaj, kiedy to będą miały miejsce wolne treningi pozwalające na zapoznanie się z nitką toru Genk. W czwartek odbędą się kolejne 8-minutowe sesje pozwalające zawodnikom na przygotowanie się do biegów kwalifikacyjnych, które zaplanowane zostały na piątkowe popołudnie.

Kluczowym dla wyników pierwszej rundy Rotax Euro Challange dniem będzie niedziela, kiedy odbędą się biegi finałowe. Ceremonia podium została zaplanowana na godzinę 16:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News