Kolejne punkty debiutanta w Porsche Supercup

Kolejne punkty debiutanta w Porsche Supercup

Kolejne punkty debiutanta w Porsche Supercup

Podaj dalej

Piotr Parys Junior, najmłodszy debiutant w historii cyklu Porsche Mobil 1 Supercup, zakończył wyścigowy weekend na Spa-Francorchamps w czołowej dziesiątce, kontynuując dobrą passę rozpoczętą przed wakacyjną przerwą na Hungaroringu.

W ostatni weekend sierpnia cykl Porsche Mobil 1 Supercup przeniósł się na malowniczo położony, legendarny tor Spa-Francorchamps. Celem Piotra Parysa Juniora na miniony weekend było przedłużenie passy rozpoczętej przed wakacjami. 18-latek wywiązał się ze swojego zadania w 100%, kończąc niedzielny wyścig na 10. miejscu.

–  Moim zadaniem na ten weekend było przedłużenie passy zdobywania punktów, którą rozpocząłem przed wakacjami na Hungaroringu. Udało mi się to wykonać, finiszując na bardzo wysokim 10. miejscu w niedzielnym wyścigu – cieszył się na mecie Piotr Parys Junior.

7. i 8. runda sezonu 2017 przebiegała pod dyktando pięknej pogody, co na torze Spa-Francorchamps nie jest sprawą oczywistą. W piątkowych treningach lublinianin nie brylował, finiszując ostatecznie na 17. miejscu i tracąc do najszybszego Roberta Lukasa ponad 3 sekundy.

Praca, jaką Piotr Parys Junior wykonał przed kwalifikacjami, opłaciła się, bowiem w czasówce 18-latek zdołał zdecydowanie przyspieszyć, zajmując do dwóch wyścigów zaplanowanych na ten weekend odpowiednio 17. i 13. miejsce. Tym razem najszybszy okazał się Dennis Olsen, który mógł cieszyć się z pole position do obydwu wyścigów.

Pierwszy z nich rozpoczął się jeszcze w sobotę, a po ostrej walce Piotr Parys Junior ostatecznie minął linię mety na tej samej pozycji, z której startował. Dwójka pozostałych Polaków broniących wspólnie z Piotrkiem barw kadry narodowej PZM ukończyła tę rywalizację na 5. i 11. miejscu.

W niedzielę po świetnym starcie z 13. miejsca Piotr Parys Junior zdołał nadrobić trzy pozycje i ujrzeć flagę w biało-czarną szachownicę jako 10. zawodnik, dopisując do swojego konta kolejne cenne punkty.

– Daje to pozytywne przesłanki na przyszłość i już dziś nie mogę się doczekać rywalizacji we włoskiej Monzy – to najszybszy tor w całym kalendarzu. Co więcej, w okolicach Mediolanu przeprowadziliśmy w trakcie wakacyjnej przerwy 2-dniowe testy, więc dość dobrze znam ten obiekt.

Kolejna runda Porsche Mobil 1 Supercup została zaplanowana już na pierwszy weekend września, a Piotr Parys Junior wspólnie ze stawką prawie 30 kierowców będzie rywalizował na legendarnej Monzy, gdzie miały miejsce oficjalne testy.

Tagi: Piotr Parys Junior, Porsche Supercup, Spa-Francorchamps

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News