Organizator spodziewa się ponad 100 zgłoszeń (w 2017 r. były 102 – przyp. red.), dzięki umieszczeniu imprezy w kalendarzach trzech cykli mistrzowskich. Oprócz RSMP do rywalizacji staną zawodnicy w kultowych klasykach z Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także załogi Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – cyklu, który wypromował organizatora tego rajdu.
9 odcinków specjalnych
Wzorem ubiegłego roku bazą będzie odnowiony Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie przez weekend zaplanowano dużo atrakcji oraz ulokowano park serwisowy. W piątek, 29 czerwca „Kocioł Czarownic” będzie także miejscem uroczystego startu, po którym załogi udadzą się na pierwsze odcinki specjalne. Rywalizację rozpocznie prolog w Mikołowie, a dzień zakończy wieczorny oes przy efektownie oświetlonym Stadionie Śląskim.
Zmagania rozstrzygną się w sobotę, 30 czerwca na kolejnych siedmiu próbach sportowych, ulokowanych na krętych trasach województwa śląskiego. Kibicom do gustu powinny najbardziej przypaść wspomniane zapętlone odcinki, dzięki czemu z jednego miejsca będą mogli zobaczyć więcej przejazdów ulubionych ekip. Dokładne lokalilzacje poznamy w czerwcu wraz z publikacją harmonogramu i map rajdu. Wiadomo, że po OS9 załogi udadzą się do Żor, gdzie zostanie zorganizowana uroczysta meta imprezy.
Najpierw do Puław
Tymczasem jutro mija termin zgłoszeń do najbliższej, trzeciej rundy RSMP, Rajdu Nadwiślańskiego (9-10 czerwca). Obsadę mamy poznać w środę. Automobilklub Polski zaplanował 118,84 km oesowych. Na sobotę zaplanowano 6 odcinków specjalnych, głównie na południowy zachód od Puław. Niedziela będzie składać się z czterech prób, tym razem na południowy wschód od bazy rajdu. Ceremonia mety odbędzie się na Placu Fryderyka Chopina w samym centrum Puław.