Kocioł Czarownic ponownie bazą Rajdu Śląska

Kocioł Czarownic ponownie bazą Rajdu Śląska

29 interakcji
Kocioł Czarownic ponownie bazą Rajdu Śląska

Podaj dalej

Automobilklub Ziemi Tyskiej ujawnił zarys czwartej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdu Śląska (29-30 czerwca). Trasa sportowa będzie liczyć 113,5 km oesowych, a dwie próby będą zapętlone.

Organizator spodziewa się ponad 100 zgłoszeń (w 2017 r. były 102 – przyp. red.), dzięki umieszczeniu imprezy w kalendarzach trzech cykli mistrzowskich. Oprócz RSMP do rywalizacji staną zawodnicy w kultowych klasykach z Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także załogi Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – cyklu, który wypromował organizatora tego rajdu.

fot. Maciej Niechwiadowicz

9 odcinków specjalnych

Wzorem ubiegłego roku bazą będzie odnowiony Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie przez weekend zaplanowano dużo atrakcji oraz ulokowano park serwisowy. W piątek, 29 czerwca „Kocioł Czarownic” będzie także miejscem uroczystego startu, po którym załogi udadzą się na pierwsze odcinki specjalne. Rywalizację rozpocznie prolog w Mikołowie, a dzień zakończy wieczorny oes przy efektownie oświetlonym Stadionie Śląskim.

Zmagania rozstrzygną się w sobotę, 30 czerwca na kolejnych siedmiu próbach sportowych, ulokowanych na krętych trasach województwa śląskiego. Kibicom do gustu powinny najbardziej przypaść wspomniane zapętlone odcinki, dzięki czemu z jednego miejsca będą mogli zobaczyć więcej przejazdów ulubionych ekip. Dokładne lokalilzacje poznamy w czerwcu wraz z publikacją harmonogramu i map rajdu. Wiadomo, że po OS9 załogi udadzą się do Żor, gdzie zostanie zorganizowana uroczysta meta imprezy.

fot. Subaru Poland Rally Team

Najpierw do Puław

Tymczasem jutro mija termin zgłoszeń do najbliższej, trzeciej rundy RSMP, Rajdu Nadwiślańskiego (9-10 czerwca). Obsadę mamy poznać w środę. Automobilklub Polski zaplanował 118,84 km oesowych. Na sobotę zaplanowano 6 odcinków specjalnych, głównie na południowy zachód od Puław. Niedziela będzie składać się z czterech prób, tym razem na południowy wschód od bazy rajdu. Ceremonia mety odbędzie się na Placu Fryderyka Chopina w samym centrum Puław.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News