Kobiety rządzą na Hungaroringu

Rok po zwycięstwie Gosi Rdest, na torze Hungaroring w Mistrzostwach Polski Kia Picanto ponownie na najwyższym stopniu podium staje kobieta – jadąca przed własną publicznością Adrienn Vogel.

Kobiety rządzą na Hungaroringu
Podaj dalej

fot. Dominik Kalamus

Węgierka perfekcyjnie wystartowała do niedzielnego wyścigu Kia Platinum Cup i szybko awansowała na fotel lidera, zostawiając w tyle rywalizujących ze sobą Kamila Serafina i Konrada Wróbla.

Przez moment wydawało się, że zawodnik ze Szczecina zdoła wyprzedzić Vogel, jednak ta z zimną krwią przeczekała moment, gdy Serafin zbliżył się do niej. Następnie do dwójki liderów dojechał Konrad Wróbel i zaczął atakować Serafina – ten zwolnił, zostawiając Węgierce wolną drogę do zwycięstwa.

fot. Dominik Kalamus

Choć linię mety jako drugi przekroczył Serafin właśnie, musiał uznać ostatecznie wyższość Konrada Wróbla – wszystko za sprawą kary doliczenia 5 sekund do końcowego rezultatu za nie dostosowanie się do limitów toru.

Na czwartym miejscu linię mety przekroczył startujący z pole position Jan-Lukas Keil, wyprzedzając Dawida Borka i Marka Begiera.

Świetny występ zaliczyła również Petra Krajnyak – druga z węgierskich zawodniczek po wczorajszym incydencie startowała z końca stawki, ostatecznie mijając linię mety na wysokim 7. miejscu.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Aleksander Olejniczak, Filip Tokar (kara przejazdu przez aleję serwisową za kontakt z Kamilem Serafinem) oraz debiutujący w pucharze Miłosz Siemaszko.

Tagi: Kia Platinum CupPlatinumOrlen OilKiaHungaroring

 

Przeczytaj również