Załoga Orlen Team nadrabia straty na wtorkowym etapie Rajdu Maroka 2022

Załoga Orlen Team nadrabia straty na wtorkowym etapie Rajdu Maroka 2022

Załoga Orlen Team nadrabia straty na wtorkowym etapie Rajdu Maroka 2022

Podaj dalej

Rajd Maroka 2022 trwa w najlepsze, a z każdym następnym kilometrem podkręcają tempo Kuba Przygoński i Armand Monleon. Na wtorkowym etapie z Laayoune do Laayoune polska załoga uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej wśród samochodów!

Zgodnie z tym, co pisaliśmy wczoraj, rajdy terenowe mają nieco inną specyfikę od rajdów płaskich i tutaj należy walczyć do ostatnich metrów, zarządzając swoim tempem, ponieważ karta może się odwrócić z negatywnej na pozytywną stronę. Dzisiaj dobry etap mają za sobą Kuba Przygoński i Armand Monleon. Polsko-hiszpański duet ustąpił jedynie takim kierowcom jak: Nasser Al-Attiah – zwycięzca etapu i Guerlain Chicherit – drugi kierowca wtorkowego etapu.

Załoga Orlen Team odrabia straty

Do zakończenia Rajdu Maroka pozostały dwa dni ścigania, więc jeszcze wszystko może się wydarzyć. Dlatego Kuba Przygoński i Armand Monleon podjęli rękawice i na dosyć niesprzyjającym dla ich samochodu etapie, postanowili odrabiać straty.

Całkiem niezłe warunki, dobre tempo i nawigacja. Tak możemy podsumować Stage 3. Pomimo jednej przebitej opony, sporych wydm, które były wyzwaniem dla tylnego napędu i momentami gorszej widoczności ze względu na powiewy wiatru trzymaliśmy dobre tempo. W ten sposób nadrabiamy straty i lądujemy na P3! – mówi wyraźnie zadowolony Kuba Przygoński.

Ponad 300 km ścigania

Jutro Rajd Maroka 2022 przywita zawodników Orlen Team etapem z Laayoune do Tan Tan. Jest to ponad 300 km ścigania po wydmach, a także kamienistych sekcjach, gdzie bardzo łatwo jest przebić oponę. Aktualnie Kuba Przygoński i Armand Monleon plasują się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów wśród samochodów. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się Rajdem Dakar 2023!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News