Zakup opon zimowych w środku lata?! Taka decyzja ma bardzo dużo sensu!

Gdy za oknami mamy falę upałów, spora część Europy boryka się z pożarami na wielką skalę, jest to dobry moment na zakup opon zimowych w środku lata. Dlaczego rozsądnie jest myśleć o takim komplecie ogumienia już teraz? Przeczytacie o tym poniżej.

rozmiar felgi opona
Podaj dalej

Polska znajduje się w strefie umiarkowanego klimatu, gdzie ciągle występują cztery pory roku. Wśród nich jest oczywiście wiosna, lato, jesień i zima. Na przestrzeni lat okres pojawiania się kolejnych etapów w pogodzie ulega zmianie i każda z wymienionych pór roku ma nieco inny przebieg. Jednak nadal możemy mieć bardzo dużą pewność, że zima oznacza w Polsce śnieg, przymrozki i ograniczoną przyczepność na drodze.

Kupuj, gdy nikt nie szuka

Ludzie zainteresowani rynkiem akcji i obligacji oraz szeroko rozumianym inwestowaniem wiedzą, że najlepiej jest kupować aktywa, które mają dopiero potencjał wzrostu. Gdy niewiele osób się nimi interesuje, można zakupić je dużo taniej. Jeśli zainteresuje się nimi większość, jest to dobry moment na ich sprzedaż przed kolejnym spadkiem cen. W związku z tym kupienie opon zimowych w środku lata może być całkiem sensownym ruchem z punktu widzenia finansowego.

Opona zimowa Michelin Pilot Alpin 5

Większy wybór i spokój

Oczywiście nie każda firma ma aktualnie w swoich składach magazynowych opony zimowe, ale na szczęście w Polsce funkcjonuje więcej niż jeden sprzedawca ogumienia. Można spokojnie porównać ze sobą oferty i wybrać taką mieszankę oraz producenta opon, który nam najbardziej odpowiada. Do tego mamy pewność, że opony dotrą do nas przed sezonem zimowym, a my założymy je wtedy, gdy będzie ku temu odpowiednia okazja.

Zakup opon zimowych w środku lata i przechowywanie

Przed podjęciem decyzji o naciśnięciu przycisku – kup teraz w sklepie internetowym lub przed wizytą u lokalnego sprzedawcy opon, warto zastanowić się, czy obecnie mamy przestrzeń do przetrzymania ogumienia. Pamiętajmy, że zimówki powinno się założyć wtedy, gdy średnia temperatura powietrza spadnie do poziomu około 7 stopni Celsjusza.

Do tego czasu opony najlepiej trzymać w suchym i chłodnym miejscu, daleko od smarów, które mogą uszkodzić gumę. Najlepiej jest stosować specjalne stojaki na opony wraz z pokrowcami, żeby zapewnić im optymalne warunki.

Przeczytaj również