Wracają kontrole na granicach - kierowcy muszą być cierpliwi! Czego należy się spodziewać?

Sytuacja w Europie Środkowej pod względem migracji przybiera zdecydowanie nowe formy. W związku z tym wracają kontrole na granicach, aby zapewnić większy poziom bezpieczeństwa Polaków. Kierowcy muszą być bardziej cierpliwi, jednak zmiana ma być jedynie chwilowa i dla wspólnego dobra.

samochód koszt koszty naprawa naprawy sprzęgło
Podaj dalej

W obliczu gwałtownego wzrostu nielegalnej migracji, Polska podejmuje zdecydowane kroki w celu zabezpieczenia swoich granic. Szef MSWiA, Mariusz Kamiński, w emocjonującym ogłoszeniu podczas konferencji prasowej, poinformował o tymczasowym przywróceniu kontroli na granicy ze Słowacją. Kontrole zostaną wprowadzone już tej nocy, a ich skala i intensywność mogą zaskoczyć.

Niepokojące liczby – wzrost migracji o tysiąc procent!

Kamiński podkreślił, że w ciągu zaledwie jednego roku liczba nielegalnych migrantów na terenie Słowacji wzrosła o oszałamiające tysiąc procent. Co więcej, wielu z nich próbuje przedostać się przez Polskę do innych krajów Unii Europejskiej. W ciągu zaledwie dwóch tygodni, polskie służby zatrzymały aż 551 nielegalnych migrantów.

Kontrole graniczne – co musisz wiedzieć?

Kontrole zostaną wprowadzone początkowo na 10 dni, ale istnieje duże prawdopodobieństwo ich przedłużenia. W sumie 11 przejść granicznych zostanie objętych kontrolą, w tym osiem przejść drogowych i trzy kolejowe. Dodatkowo, zostanie uruchomionych 11 miejsc, gdzie będzie można przekroczyć granicę pieszo.

granica korki

 

Reakcja międzynarodowa

Decyzja Polski nie pozostała niezauważona. MSW Słowacji, Niemiec, Austrii i Czech, a także Komisja Europejska zostały już poinformowane o zmianach, zgodnie z kodeksem Schengen.

To nie jest pierwsza taka inicjatywa. Już pod koniec września, Straż Graniczna zaczęła wprowadzać stałe i doraźne kontrole pojazdów mogących przewozić nielegalnych migrantów na granicy polsko-słowackiej. Teraz, w obliczu rosnącego problemu, polskie władze postanowiły podjąć jeszcze bardziej zdecydowane działania.

Sytuacja jest dynamiczna!

W obliczu tych zmian, zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji i dostosowywania się do nowych procedur podczas przekraczania granicy. Bezpieczeństwo naszego kraju jest priorytetem, a współpraca i zrozumienie ze strony obywateli są kluczem do skuteczności tych działań.

granica przekroczenie przewożenie pamiątki kara więzienie mandat akcyza

źródło: Business Insider

Przeczytaj również