Volkswagen chce zdominować ten sektor? Wielkie plany niemieckiej firmy w toku!

Volkswagen chce zdominować ten sektor? Wielkie plany niemieckiej firmy w toku!

Volkswagen chce zdominować ten sektor? Wielkie plany niemieckiej firmy w toku!

Podaj dalej

Motoryzacja w Niemczech jest od wielu dekad jednym z najważniejszych punktów gospodarki. Przez lata decyzje podejmowane przez niemieckich producentów samochodów były dla nich korzystne. Czy to, co z zaangażowaniem realizuje Volkswagen w dłuższej perspektywie, zdominuje sektor aut elektrycznych?

Wydaje się, że kierunek rozwoju motoryzacji został już określony i entuzjaści samochodów spalinowych, a także zwykli użytkownicy muszą pogodzić się z tym, że będzie ona elektryczna. Coraz więcej firm inwestuje ogromne kwoty pieniędzy w projektowanie nowych modeli, które mają wyłącznie napęd elektryczny. Dodatkowo samodzielnie angażuje się w rozwój infrastruktury potrzebnej do sprawnego przemieszczania się elektrykami.

Dawniej wystarczył samochód i sieć serwisowa

Przez lata, aby zainteresować klientów samochodem, wystarczył produkt, który trafia w ich potrzeby. Do tego dobrze rozwinięta sieć punktów serwisowych była pomocna w podjęciu pozytywnej decyzji. Aktualnie oczekiwania konsumentów zmieniają się na naszych oczach. Pamiętajmy, że współczesnej pojazdy projektuje się z myślą o obecnych, ale także przyszłych kierowcach. Stąd mamy we wnętrzu mnóstwo ekranów i opcji, które mogą zainteresować młodych ludzi. Co ciekawe, już samochód i sieć serwisowa mogą być zbyt mało atrakcyjne, aby zdecydować się na jego zakup.

Volkswagen chce zdominować ten sektor?

W przypadku Volkswagena ścieżka rozwoju elektrycznej odnogi wydaje się inna od tego, co znamy z przeszłości. Niemiecki producent chce być również liderem w sprzedaży i dostarczaniu do klientów energii, a także akcesoriów potrzebnych do jej przetwarzania. Tak jednym z filarów nowej strategii jest sieć szybkich publicznych ładowarek. Łącznie ma powstać około 15000 punktów na świecie. Do tego klienci zainteresowani kupieniem, czy w przyszłości tylko wynajmowaniem elektryka otrzymają do dyspozycji też między innymi wallbox. Co ciekawe pojazdy elektryczne Volkswagena z czasem mają być również czymś w rodzaju ogromnego powerbanka. W ten sposób zmienią się w samochód, a gdy będzie to potrzebne będą pełnić one funkcje magazynu energii np dla domu.

źródło: Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News