Toyota Auris I generacji - trwała, jak Corolla? Poznaj wady i zalety tego modelu!

Toyota Auris I generacji - trwała, jak Corolla? Poznaj wady i zalety tego modelu!

Toyota Auris I generacji

Podaj dalej

Część kierowców traktuje samochód przede wszystkim jako narzędzie do przemieszczania się z punktu A do B. Toyota Auris I generacji jest kompaktowym autem japońskiego producenta. Zastąpiła ona na chwilę model Corolla, jednak czy utrzymała trwałość swojego poprzednika?

Gdy chcemy mieć bezawaryjny samochód, stereotypowo myślimy o markach z Japonii. Honda, Mazda i Toyota, to prawdopodobnie trzy najpopularniejsze firmy z tej części świata. Renoma budowana przez lata dzisiaj wydaje się czymś oczywistym. Być może pozbawiono to kompaktowe auto emocji, jednak nie po to kupuje się Toyotę Auris I generacji.

Klasyczny hatchback

W przypadku nadwozia Toyoty Auris I generacji wątek można podsumować tak – klasyczny hatchback. Umiarkowanie duży i całkiem ustawny bagażnik. Do tego przeciętna ilość miejsca dla pasażerów na tylnej kanapie. Z przodu wygospodarowano najwięcej przestrzeni. Fotele są wygodne, choć część osób może mieć drobny kłopot z zajęciem optymalnej pozycji za kierownicą. Na plus zdecydowanie przyjemna w dotyku kierownica, a także podniesiony drążek zmiany biegów. Jakość materiałów, jak na Toyotę standardowa, podobnie wyciszenie.

toyota

Toyota Auris I generacji – na co uważać?

Nawet najpiękniejsza różna może mieć kolce. Podobnie jest z Aurisem, który także ma swoje słabe strony. Największą bolączką są nietrwałe pierścienie w silniku 1.33 Dual VVT-i, przez co motor zużywa duże ilości oleju. Do tego wysokoprężne jednostki napędowe mają wiele usterek, które są drogie w naprawie – erozja głowicy w silnikach 2.0 D-4D, a także 2.0 DCAT jest czymś, co zdecydowanie psuje radość z użytkowania.

Innym rodzajem wyzwania jest korozja. Zabezpieczenie przed pojawiającymi się rudymi śladami w Toyocie Auris mogłoby być lepsze. Rdza atakuje przede wszystkim elementy podwozia. Dlatego przed zakupem dobrze jest dokładnie obejrzeć samochód od spodu. Rekomendowanym pomysłem jest także położenie zabezpieczenia antykorozyjnego na własną rękę.

Czy to jest dobry wybór?

Oczywiście każda właściwie serwisowana Toyota Auris I generacji powinna być trwałym samochodem. Drobne usterki w postaci przepalających się często żarówek można zaakceptować. Jest to bardzo dobry pojazd do jazdy po mieście i w niedalekie trasy. Z łatwością w ogłoszeniach z drugiej ręki można znaleźć samochody z polskiego salonu z bardzo dobrze udokumentowaną historią serwisową.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News