Samochody z napędem 4x4 i silnikiem diesla - to warto kupić, gdy masz 40 tys. złotych

Samochody z napędem 4x4 i silnikiem diesla - to warto kupić, gdy masz 40 tys. złotych

Subaru Legacy 2.0d

Podaj dalej

Samochody z napędem na cztery koła cieszą się popularnością na całym świecie. Także w Polsce ludzie poszukują aut o teoretycznie lepszych właściwościach trakcyjnych z oszczędnym silnikiem diesla pod maską.

W dobrych czasach dla rynku samochodów z drugiej ręki wybór auta do 40 tysięcy złotych był praktycznie przyjemnością. Dzisiaj trzeba spędzić sporo czasu nad przeszukiwaniem ofert, żeby oddzielić ziarno od plew w motoryzacji. Bardzo często zakup innych czterech kółek oznacza tournée po kraju, żeby znaleźć w końcu tę wymarzoną sztukę.

No cóż, że z Rumunii, czyli Dacia Duster

W poszukiwaniu najlepszego samochodu z napędem na cztery koła i silnikiem diesla pod maską trzeba wziąć pod uwagę tę propozycję. Dacia udowodniła, że zapotrzebowanie na tego typu auta jest spore. Klienci potrzebują tańszych i stosunkowo trwałych pojazdów do przemieszczania się w trudniejszym terenie.

DaciaDuster20181.jpgB9AA9C85-4B5E-4733-AA5F-363BD7048946Zoom

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że za około 30 – 40 tysięcy złotych otrzymamy całkiem świeży pojazd. Sześcioletnie egzemplarze mogą mieć średni poziom wyposażenia, jednak większość sztuk dostępnych na rynku z drugiej ręki ma silnik benzynowy. Znalezienie jednostki napędowej zasilanej popularną ropą jest pewnego rodzaju wyzwaniem.

Rodzynek w ofercie – Fiat Sedici

Dzisiaj gama modeli Fiata wygląda zupełnie inaczej od tej oferowanej kilka lat temu. Fiat Sedici to aktualnie rodzynek na drogach, ponieważ mimo ciekawej konstrukcji i z teoretycznego punktu widzenia dobrego pomysłu na auto z segmentu crossoverów, Sedici cieszyło się umiarkowanym zainteresowaniem nad Wisłą.

Większą popularność włoskie samochody z napędem na cztery koła zdobyły w krajach Europy Zachodniej. Jak na Fiata przystało za wspomniane 30-40 tys złotych otrzymujemy auto z dobrej jakości jednostkami napędowymi pod maską. Zdecydowanie słabiej na tle konkurencji wypada spasowanie wnętrza oraz walory użytkowe. Co tutaj dużo mówić, Sedici jest ciasnym samochodem z niewielkim bagażnikiem.

Samochody z napędem 4×4? Pomyśl o Subaru Legacy

Chociaż znalezienie Subaru Legacy za 40 tys złotych z silnikiem diesla to bardzo duże wyzwanie, jest to ciekawa propozycja dla ludzi, którzy lubią myśleć o motoryzacji poza schematami. Na początkowym etapie produkcji legendarny silnik boxer, ale napędzany olejem napędowym miał negatywne opinie wśród użytkowników. Jednak z czasem problemy wyeliminowano i jeśli uda się znaleźć egzemplarz należycie serwisowany, jest to godna rozważenia opcja dla entuzjastów motoryzacji.

Subaru Legacy 4 2.0d
Subaru Legacy 4 2.0d

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News