Robi wrażenie od pierwszego kontaktu z wnętrzem samochodu! Każdy zwraca na to uwagę!

W samochodach spędzamy dużo czasu, ponieważ jeździmy nimi do pracy i na zakupy. Dla wielu osób jest to też narzędzie pracy, które powinno być odpowiednio zadbane. Jedna rzecz robi wrażenie od pierwszego kontaktu z wnętrzem samochodu. Łączy ona auta fabrycznie nowe i te z drugiej ręki. Każdy zwraca na to uwagę, nawet podświadomie!

Audi A3 wnętrze
Podaj dalej

Ludzie są istotami emocjonalnymi, dlatego w podejmowaniu decyzji kierujemy się przede wszystkim naszymi odczuciami, a dopiero w dalszej kolejności chcemy je racjonalizować. Dlatego tak ważny jest efekt pierwszego wrażenia – w szeregu publikacji wspomina się o tym, że potencjalni klienci wybierają auto przede wszystkim „oczami”, to znaczy, koncentrują się na estetyce, która przemawia do nich jako pierwsza.

Miejsce za kierownicą – pierwszy krok do sukcesu

Gdy karoseria samochodu przekonuje nas swoją linią, bardzo często przechodzimy do wnętrza i zajmujemy miejsce za kierownicą. O klasie marki świadczy odgłos otwierania i zamykania drzwi, a także to, jakie odczucia płyną do naszego umysłu po spojrzeniu na wnętrze. Tutaj w zależności od producenta spotykamy klasyczną elegancję lub futurystyczne kształty. Zdarza się tak, że wygląd zewnętrzny koncepcyjnie kłóci się nam z tym, co prezentuje się we wnętrzu. Dostrzegamy swego rodzaju niespójność lub mamy wrażenie, że wszystko pasuje do siebie idealnie. Jednak pozostaje jeszcze jeden element.

Skoda Fabia Monte Carlo wnętrze
fot. Skoda

Robi wrażenie od pierwszego kontaktu z wnętrzem!

W związku z tym, że jako ludzie postrzegamy świat przede wszystkim swoimi zmysłami, wiele osób jest wrażliwa na zapachy. Zarówno przy kontakcie z drugim człowiekiem, jak i z przedmiotami, zwracamy uwagę na ich aromat. Zdają sobie sprawę producenci samochodów, którzy dążą do tego, żeby zapach fabrycznie nowego auta był spójny z tym, co komunikuje marka. Istotne jest również to, żeby trwałość aromatu była dosyć długa, jednak na tyle delikatna, aby dawała o sobie znać jedynie przez chwilę, przy pierwszych wdechach powietrza. Lub co ciekawe także w przypadku dotykania na przykład skórzanych elementów wnętrza.

mandat zarobki
fot. pixabay

O magii zapachu i jego wpływu na to, jak odbieramy samochód wiedzą również sprzedawcy samochodów używanych, dlatego bardzo często nadmiarem odświeżaczy powietrza chcą ukryć intensywne aromaty papierosów lub wilgoci w pojeździe. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

źródło: ELiX

Przeczytaj również