Przygoński: "Złapaliśmy dobre tempo" - podsumowanie niedzielnego etapu Rajdu Maroka 2022!

Przygoński: "Złapaliśmy dobre tempo" - podsumowanie niedzielnego etapu Rajdu Maroka 2022!

Przygoński: „Złapaliśmy dobre tempo” – podsumowanie niedzielnego etapu Rajdu Maroka 2022!

Podaj dalej

Wczorajszy dziewięciokilometrowy prolog Rajdu Maroka był inauguracją dla całej imprezy, jednak prawdziwe ściganie rozpoczęło się dzisiaj. Dla załogi Orlen Team – Kuba Przygoński i Armand Monleon był to udany początek walki na piaszczystych trasach.

Rajd Maroka jest etapem przygotowań do Rajdu Dakar 2023. Kuba Przygoński zdecydował się nawiązać współpracę z nowym pilotem. Jest nim Armand Monleon. Doświadczony Hiszpan już podczas pierwszych kilometrów pokazał swój profesjonalizm i na zdradliwym pierwszym właściwym etapie Rajdu Maroka, pewnie przeprowadził Kubę Przygońskiego przez najtrudniejsze sekcje trasy.

Jedenaste miejsce na początek

W niedzielę drugiego października, załogi w samochodach miały do pokonania etap z Agadir do Tan Tan. Łącznie ponad 320 km jazdy w piaszczystych warunkach. Na samej trasie znalazł się również malowniczy fragment przy plaży. Najlepszy czas na tej próbie sportowej uzyskała załoga – Yazeed Al Rahji Dirk von Zitzewitz. Na drugiej pozycji uplasował się Nasser Al-Attiyah z Mathieu Baumel. Podium uzupełnił Kuba Przygoński z Arrmandem Monleon.

Po trudnym prologu złapaliśmy dobre tempo.  Sprawnie pokonaliśmy techniczny, kamienisty 320 kilometrowy odcinek.  Trafiliśmy również na długą prostą wzdłuż plaży. Razem z Armandem jesteśmy zadowoleni z przejazdu i nawigacji. Zmotywowani i w pełni gotowości czekamy na Stage 2. Widzimy się jutro! – mówi Kuba Przygoński.

W klasyfikacji generalnej Rajdu Maroka 2022 duet Przygoński / Monleon zajmuje bardzo dobre szóste miejsce. Przed zawodnikami drugi etap rywalizacji z Tan Tan do Laayoune o długości 316 km.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News