Popularny gadżet dla miłośników nocnych podróży! Czy warto go zamontować?

Motoryzacja oferuje mnóstwo akcesoriów, które są bardzo praktyczne i jednocześnie ułatwiają życie. Popularny gadżet wśród miłośników nocnych podróży staje się mocniej używany wśród entuzjastów samochodów. Czy zawsze opłaca się go zastosować?

Popularny gadżet dla miłośników nocnych podróży! Czy warto go zamontować?
Podaj dalej

Technologia LED zmieniła sposób budowania oświetlenia. Był to podobny poziom przeskoku technologicznego, jak pojawienie się na rynku ksenonów. Dzisiaj podobną furorę robi źródło światła emitowane przez lasery, ale na tę chwilę jest to bardziej drogi gadżet, niż powszechnie produkowany element wyposażenia wielu pojazdów.

Więcej światła poproszę

Współczesne samochody mają coraz wydajniejsze oświetlenie. Pomaga w tym wspomniana wcześniej technologia LED. Dzisiaj z bardzo dużą łatwością możemy zmienić mrok w środek dnia. Jeśli tylko mamy taką, ochotę producenci oświetlenia oferują atrakcyjne i bardzo skuteczne belki LED. Cieszą się one coraz większym uznaniem w Północnej Europie. Tam dodatkowe źródło światła jest konieczne szczególnie podczas jazdy poza miastem. Leśne drogi są pełne dzikiej zwierzyny. Taki LED -bar pomaga doświetlić jezdnię i jednocześnie odstrasza on zwierzęta od drogi.

Z lasu i bagna na ulicę?

W Polsce popularność belki LED pojawiła się przede wszystkim wśród miłośników jazdy po bezdrożach. Wyprawy w teren, jazda po bagnach i lesie wymaga dodatkowego oświetlenia. LED-bar jest doskonałym gadżetem, który pomaga doświetlić drogę przed pojazdem. Jego kompaktowe rozmiary w połączeniu z bardzo dużą wydajnością światła są tym, czego można oczekiwać od funkcjonalnego akcesorium.

fot. Jeep

Na razie busy, ale…

Technologia LED spotykana jest w samochodach osobowych, dostawczych i w pojazdach ciężarowych. W Polsce osobówki jeszcze nie mają wielu belek z diodami LED. Jednak taki gadżet można spotkać między innymi w popularnych busach i w autach dostawczych. Szczególnie gdy ktoś jeździ po zmierzchu, kolejne źródło światła jest tym, co warto mieć w swoim samochodzie.

źródło: Philips

Przeczytaj również