Ponad 20 000 złotych na paliwo przez rok?! Zobacz ile kosztuje używanie GR Yaris!

Zakup samochodu jest dopiero początkiem drogi, ponieważ dużo ważniejsze jest jego utrzymanie. Ponad 20 000 złotych na samo paliwo w ciągu roku wskazuje, że nawet z pozoru niewielki GR Yaris może być dużym wyzwaniem dla portfela.

Ponad 20 000 złotych na paliwo przez rok?! Zobacz ile kosztuje używanie GR Yaris!
Podaj dalej

Spełnianie motoryzacyjnych marzeń to jedno z ciekawszych doświadczeń dla każdej osoby, która ma we krwi odrobinę benzyny. Zdarza się tak, że sam koszt zakupu wymarzonych czterech kółek jest w naszym zasięgu finansowym, ale schody zaczynają się dopiero w momencie eksploatacji auta. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto zastanowić się, czy aby na pewno możemy pozwolić sobie na użytkowanie takiego pojazdu.

Toyota GR Yaris – pokaz umiejętności inżynierów

Japoński producent może kojarzyć się przede wszystkim z modelami Corolla i Yaris. Niewielkie samochody o bardzo dużej trwałości, które są pozbawione jakichkolwiek nadmiarowych emocji z jazdy. Są to przede wszystkim narzędzia do bezpiecznego i długotrwałego przemieszczania się bez wizyty w serwisie. Jednak Toyota GR Yaris, jest pokazem japońskich inżynierów. Okazuje się, że z małego, miejskiego samochodu można zrobić prawdziwego huligana, który da sporo radości z jazdy. W ten sposób powstały cztery kółka, które w zasadzie są jedyne w swoim segmencie i być może niebawem będą klasykiem motoryzacji.

Toyota.com

Koszty utrzymania są indywidualne dla każdego kierowcy

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każdy kierowca ma nieco inne koszty utrzymania konkretnego modelu samochodu. Podobnie jest z bardzo znanym obecnie pojęciem – inflacją. Ogóle wskaźniki mówią jedno, ale w rzeczywistości każdy klient ma swój własny koszyk inflacyjny. Mimo wszystko warto zapoznać się z szeregiem materiałów o danym aucie. Wtedy na podstawie porównania wyrobimy sobie własną opinię.

pieniądze kara mandat ubezpieczenie oc
fot. pixabay

Około 20 000 złotych na paliwo – czy to dużo?

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że Toyota GR Yaris nie jest zwykłym samochodem do jazdy. Jej usportowiony charakter sprawia, że od czasu do czasu mamy ochotę nacisnąć mocniej pedał gazu, a to przekłada się bezpośrednio na spalanie. Jeden z właścicieli GR Yarisa podzielił się kilkoma danymi związanymi z utrzymaniem tego samochodu. Po obejrzeniu poniższego filmu możecie sami ocenić, czy jest to dla Was droga zabawa.

Przeczytaj również