Ponad 100 tysięcy złotych za Dacię, która jest bezsensu?! Świat całkowicie zwariował!

Ponad 100 tysięcy złotych za Dacię, która jest bezsensu?! Świat całkowicie zwariował!

Ponad 100 tysięcy złotych za Dacię, która jest bezsensu?! Świat całkowicie zwariował!

Podaj dalej

Obecnie kupienie taniego i trwałego samochodu jest praktycznie niemożliwe, ponieważ wszystkie ceny wystrzeliły niemal dosłownie w kosmos. Ponad 100 tysięcy złotych prawdopodobnie zapłacimy za jeden z modeli firmy Dacia. A to wszystko w imię ekologii.

Normy emisji spalin narzucane przez ustawodawców na producentów samochodów, zmuszają ich do wprowadzenia do swojej oferty rozwiązań, które są trafne lecz bezużyteczne z punktu widzenia statystycznego klienta. Po prostu niektóre wersje wyposażenia istnieją w konfiguratorze tylko dla zasady, ale nikt o zdrowych zmysłach nie bierze ich pod uwagę, ponieważ są one pozbawione sensu.

Dacia – tani samochód do zadań specjalnych

Wskrzeszenie rumuńskiej marki przez Renault i wprowadzenie jej na europejski rynek motoryzacyjny, można określić strzałem w dziesiątkę. Oczywiście pierwsze wersje Dacia Logan były toporne w środku, mało estetyczne z zewnątrz i bardzo mocno cierpiały na nadmierną korozję, ale były i miały jedną podstawową zaletę – były bardzo, ale to bardzo tanie. Dlatego wiele osób wybierało je, jako samochód do zadań specjalnych w firmie. Była i nadal jest również grupa klientów indywidualnych, która decyduje się na tę markę z rozsądku.

Dacia Jogger hybrydowa
Dacia

Dacia Jogger z hybrydą

I teraz nadszedł czas na opisanie w skrócie, dlaczego świat zwariował. Dacię Jogger możemy kupić z benzynowym silnikiem o pojemności 1.o litra i mocy około 100 KM, który jest połączony z instalacją LPG. Patrząc na dzisiejsze ceny paliw – połączenie niemal idealne. Koszt w okolicy 78 tysięcy złotych w podstawowej wersji.

nowy samochód jogger hybrid
Dacia.ro

Jednak możemy być w teorii bardziej ekologiczni i już od 2023 roku w ofercie pojawi się Dacia Jogger z napędem hybrydowym, czyli wolnossącym silnikiem 1.6 litra i mocy 90 KM oraz motorem elektrycznym. Całość kosztuje we Francji około 24 tysięcy Euro, co przekracza kwotę 100 tysięcy złotych!

Za większe pieniądze dostajemy bardziej skomplikowany pojazd z automatyczną skrzynią biegów, który ma mniejszy zasięg od połączenia silnika benzynowego i LPG. Gdyby połączyć motor 1.6 litra z LPG i dać cenę w okolicy 85 tysięcy złotych, byłby to prawdziwy biały kruk na rynku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News