Po wakacjach zainteresuj się tymi podzespołami - twój samochód może tego potrzebować!

Auta z wynajmu długoterminowego lub leasingu, zrzucaną z kierowcy obowiązek myślenia o serwisie samochodu. Postępujemy zgodnie z harmonogramem wizyt w serwisie i w zasadzie nic więcej nas nie interesuje. Jednak auto z drugiej ręki, które serwisujemy u zaprzyjaźnionego mechanika, może po wakacjach wymagać drobnej uwagi.

Po wakacjach zainteresuj się tymi podzespołami – twój samochód może tego potrzebować!
Podaj dalej

Plaża, piasek, słona woda lub górska szutrowa droga. Ewentualnie jazda za pojazdami rolniczymi, które pozostawiają za sobą chmurę niewielkiego pyłu z pola. Te wszystkie drobinki osadzają się na filtrach. Dodatkowo paliwo z różnych rejonów kraju lub nawet Europy i bardzo często przejechane kilka tysięcy kilometrów. Zdarza się, że serwis olejowo-filtrowy po wakacjach to bardzo dobry pomysł!

Zainteresuj się jednostką napędową

Silnik to serce Twojego samochodu, a filtr powietrza to jego tarcza ochronna. Ale uwaga: zaniedbanie wymiany może prowadzić do pogorszenia osiągów, a w skrajnych przypadkach nawet do uszkodzenia silnika. Regularna wymiana filtrów powietrza zapewni optymalne spalanie i wydajność silnika.

Paliwo jest krwią Twojego samochodu. Zapchany filtr paliwa może prowadzić do nierównomiernego działania silnika, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Może to skutkować problemami z przyspieszeniem, a w skrajnych przypadkach nawet zatrzymaniem pojazdu. Regularna wymiana filtrów paliwa gwarantuje optymalną pracę silnika, chroniąc go przed zanieczyszczeniami, które mogą wpływać na jego wydajność.

Olej silnikowy pełni kluczową rolę w smarowaniu i chłodzeniu silnika. Filtr oleju chroni silnik przed zanieczyszczeniami, które mogą prowadzić do przedwczesnego zużycia. Chociaż filtry są wyposażone w zawory ByPass, które zapobiegają całkowitemu zapchaniu, regularna wymiana jest kluczem do długowieczności Twojego silnika. Zaniedbanie tej wymiany może prowadzić do poważnych problemów, takich jak zatarcie silnika.

Po wakacjach pomyśl o jesieni

Zainteresowanie się serwisem olejowo-filtrowym po wakacjach, jest o tyle istotne, że przed nami trudny czas. Sezon jesienno-zimowy to dla każdego pojazdu duże wyzwanie. Szczególnie wahania temperatur pomiędzy dniem i nocą, a także zwiększona ilość wilgoci w powietrzu wpływają na pracę samochodu. Czyste i wydajne filtry poradzą sobie między innymi ze smogiem, czy powstającą w paliwie parafiną. Sprawny samochód jesienią jest szczególnie dużym komfortem podróżowania.

Zanieczyszczenie powietrza w Indiach stale ulega pogorszeniu.

źródło: PZL Sędziszów

Przeczytaj również