Nowe i tanie auta z fabrycznym LPG! Na to warto zwrócić swoją uwagę!

W dzisiejszych czasach zakup samochodu prosto z salonu to duże wyzwanie. Wysokie ceny, długi czas oczekiwania i bardzo szeroka oferta modelowa. Gdy szukamy nowego auta z fabryczną instalacją LPG, nasz wybór jest relatywnie łatwy!

Dacia Sandero
Podaj dalej

Dzisiaj szukanie oszczędności i podejmowanie racjonalnych decyzji jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Niepewna sytuacja na świecie sprawia, że dużo mniej chętnie wydajemy swoje ciężko zarobione pieniądze. W związku z tym poszukiwanie złotego środka pomiędzy ekonomią i użytkowaniem fabrycznie nowego samochodu dla pewnej grupy osób to jedna z przyczyn kolokwialnego bólu głowy. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, na jakie modele można zwrócić swoją uwagę, gdy chcemy mieć fabryczne LPG.

Król może być tylko jeden?

Jeszcze kilka lat temu polski rynek motoryzacyjny oferował dosyć duży wybór samochodów, które mogą opuścić salon z fabrycznie zamontowaną instalacją LPG. Oczywiście jest to pewne uproszczenie, ponieważ najczęściej jest ona montowana poza fabryką, w ASO na zasadach określonych przez producenta. Dzisiaj taką czynność wykonuje coraz mniej firm. Powód jest oczywisty, normy emisji spalin. Bardziej zaawansowana konstrukcja silnika spalinowego utrudnia podłączenie pod niego instalacji LPG.

Z perspektywy polskiego rynku w 2022 roku śmiało, można powiedzieć, że jeśli szukamy samochodu z fabryczną instalacją LPG, to król jest tylko jeden.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Dacia z największą ofertą modeli na rynku

Jeśli zależy nam na poszukiwaniu samochodu, który jest relatywnie tani oraz ma na swoim pokładzie instalację LPG to musimy iść w zasadzie tylko do jednego salonu. Będzie to punkt sprzedaży marki Dacia. Od modelu Sandero, przez Dacię Logan, Duster i Jogger. To wszystko znajdziemy pod jednym dachem i każdy z tych samochodów może być wyposażony w butlę LPG.

A skoro już jesteśmy w salonie Dacia bardzo często w tym samym budynku, znajdują się samochody innej marki, które, choć dużo droższe oferują także możliwość zamontowania LPG

Dacia Sandero
fot. Dacia

Renault Clio – ciekawa alternatywa

Samochodem, który może budzić również pozytywne emocje i być wyposażony w instalację LPG jest również Renault Clio najnowszej generacji. Jest to droższa propozycja w porównaniu do w teorii rumuńskiej konkurencji. Jednak Renault z racji na swoje rozmiary może być nawet czymś w rodzaju małego samochodu rodzinnego i z pewnością trzeba go rozważyć.

renault clio z lpg

Przeczytaj również