Nigdy nie kupuj tej części w ten sposób! To może być bardzo kosztowne!

Kupowanie części zamiennych do samochodu jest z pozoru łatwym zadaniem. Jednak drobne niedopatrzenie może wygenerować nadmierne koszty. Dzisiaj podpowiadamy, jak możemy ich uniknąć.

Nigdy nie kupuj tej części w ten sposób! To może być bardzo kosztowne!
Podaj dalej

Najlepiej pewne zadania oddać w ręce ekspertów, jednak są też sytuacje, gdy nie mamy takiej możliwości lub po prostu chcemy nieco oszczędzić. Ważne, aby chęć oszczędności nie przerodziła się w nadmiarowe wydatki, ponieważ zbyt mocno uwierzymy w swoje możliwości. Chodzi przede wszystkim o zakup części używanych, takich jak silnik.

Czy zakup używanego silnika ma sens?

Na początek trzeba postawić sobie pytanie, czy zakup używanego silnika ma jakikolwiek sens? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Trzeba uczciwie powiedzieć, że w przypadku skomplikowanych awarii dużo tańszym rozwiązaniem, jest zakup innej jednostki napędowej. Niestety cały proces należy przeprowadzić z dużą dozą ostrożności, ponieważ wybór złego silnika, może wprowadzić nas w poważne kłopoty.

Skorzystaj z gwarancji rozruchowej

Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa przy zakupie używanego silnika, jest możliwość skorzystania z gwarancji rozruchowej. Jeśli sprzedawca nie ma możliwości uruchomienia silnika przed zakupem, powinien udzielić nam takiej gwarancji na piśmie. Gdy jesteśmy pozbawieni takiej okazji, warto zastanowić się nad tym, czy warto, jest podejmować takie ryzyko.

Poza samą gwarancją rozruchową dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na ogólny stan wizualny silnika. Jeśli są na nim wizualne uszkodzenia, wygląda on na zaniedbany, również powinniśmy z niego zrezygnować.

Prawidłowe dopasowanie

Jeśli kupujemy używany silnik i chcemy zamontować taką samą jednostkę napędową pod maską, koniecznie należy zwrócić uwagę  na prawidłowe oznaczenia modelu motoru. Ma to znaczenie przy montażu nowego serca samochodu. W przypadku wkładania innego silnika należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiary i punkty mocowania. Gdy uznamy, że wszystko uda się dopasować, możemy pomyśleć o zakupie używanego silnika do swojego auta.

Wuling Jia Chen tańszy niż budżetowa Dacia
Wuling Jia Chen

Przeczytaj również