Najlepszy sposób na mycie samochodu w sezonie jesienno-zimowym? Każdy to musi wiedzieć!

Najlepszy sposób na mycie samochodu w sezonie jesienno-zimowym? Każdy to musi wiedzieć!

Najlepszy sposób na mycie samochodu w sezonie jesienno-zimowym? Każdy to musi wiedzieć!

Podaj dalej

Kosmetyka samochodowa to nie tylko kwestia estetyczna. Ma ona bezpośrednie przełożenie na stan techniczny naszego pojazdu. W sezonie jesienno-zimowym. Dokładne mycie podwozia i nadwozia pomaga chronić auto przed negatywnymi skutkami oddziaływania między innymi soli drogowej.

Zasada, jak cię widzą, tak cię piszą, ciągle obowiązuje i być może współcześnie jest ona jeszcze ważniejsza. Dlatego dbałość o swój wizerunek można pokazać w różny sposób. Jednym z nich, jest czysty pojazd, jakim się poruszamy. Ma to mniejsze znaczenie, czy jest to auto prywatne, a może służbowe. Jeśli jest ono schludne, pomaga zrobić dobre pierwsze wrażenie. Niestety podczas jesieni i zimy karoseria samochodu brudzi się bardzo często. Jak sobie z tym radzić?

Wybierz kompromis

Mycie samochodu za wszelką cenę jest pozbawione sensu. Dlatego w pielęgnacji nadwozia i podwozia dobrze jest zachować zdrowy rozsądek i czasami pójść na kompromis. W tęgie mrozy lepiej ograniczyć kontakt szyb z wodą o różnej temperaturze. Ciepła woda może doprowadzić do pęknięcia szyb, które mogą być zmrożone na przysłowiowy kamień. Dodatkowo źle osuszona powierzchnia może doprowadzić do zamarznięcia wody i uszkodzenia uszczelek lub elementów zamka.

Myjnia bezdotykowa mandat
fot. pixabay

Myjnia bezdotykowa, czy automatyczna?

Żartobliwie można powiedzieć, że świat motoryzacyjny jest podzielony na zwolenników myjni bezdotykowych, którzy jednocześnie potrafią być dużymi przeciwnikami szczotek i piany nakładanej automatycznie. Drugą grupę stanowią osoby, które od czasu do czasu zdecydują się na mycie auta w sposób mechaniczny.

Na pewno każda z metod ma swoje złe i dobre strony. W sezonie jesienno-zimowym kluczowa są systematyczność mycia i skrupulatność. Dokładne obmycie nadwozia, a także podwozia z błota, brudu lub soli drogowej, pomoże zachować karoserię w dobrej kondycji przez długie lata. Dobrym pomysłem jest również regularne czyszczenie podwozia. Tutaj z pomocą przychodzą myjnie automatyczne lub myjnie ręczne.

mycie samochodu
Fot. pixabay.com

Najlepszy sposób na mycie samochodu w sezonie jesienno-zimowym?

Bardzo trudno jest wskazać jedyną słuszną metodę konserwacji nadwozia i podwozia w sezonie jesienno-zimowym. Wybierajmy metody, które są w naszym zasięgu finansowym. Umycie auta przynajmniej raz w miesiącu daje sporo satysfakcji i buduje nasz pozytywny wizerunek. Postawmy na jakość, jeśli preparaty i sprzęt do mycia karoserii są wysokiej klasy, nie ma wielkiego znaczenia, czy zdecydujemy się na myjnię automatyczną, a może bezdotykową.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News