Na polskim rynku kupisz fabrycznie nowe amerykańskie legendy! Dobre informacje od Forda!

W epoce bardzo ekologicznych pojazdów, które mają być przyjazne dla środowiska i najlepiej elektryczne informacje o tym, że na polskim rynku będą dostępne fabrycznie nowe amerykańskie legendy wprost ze Stanów Zjednoczonych, są powiewem optymizmu dla entuzjastów spalinowej motoryzacji.

ford-mustang-2022
Podaj dalej

Ford w Europie radzi sobie całkiem nieźle, choć jego gama modelowa w ostatnich latach mocno się zmienia i powoli przestają być dostępne prawdziwe ikony tego producenta. Ford Mondeo, Ford Fiesta (czerwiec 2023), Galaxy i S-Max – te modele powoli znikają lub już nie są oferowane w sprzedaży. Losy Forda Focusa również wydają się przesądzone. Wzamian mamy do dyspozycji takie nowości jak Ford Puma, czy Ford Kuga. W salonach na szczęście można kupić też coś prosto z Ameryki!

Ford Mustang zostaje!

Popularność spalinowego Forda Mustanga w ostatnich latach prawdopodobnie przerosła oczekiwania producenta. Jest to jeden z najtańszych sposobów na zakup fabrycznie nowego auta z dużym benzynowym motorem pod maską. Wiele na to wskazuje, że większość tej koncepcji zostaje, ponieważ w najnowszym wcieleniu amerykańskiej legendy dalej ma być dostępny silnik o pojemności 5.0 litrów, a do tego manualna skrzynia biegów! Łyżką dziegciu w beczce miodu są dwa duże ekrany we wnętrzu zamiast klasycznych zegarów i pokręteł, ale od tej mody prawdopodobnie na razie nie uciekniemy.

ford-mustang-2022
fot. Ford

Na polskim rynku kupisz fabrycznie nowego Forda Bronco?

Jeśli te informacje się potwierdzą to w 2023 roku w salonach Forda do kupienia, będzie model Bronco. Amerykańska legenda, zaprojektowana w stylu retro, ale odpowiednio unowocześniona wygląda znakomicie i może się podobać. Jest ciekawą alternatywą dla wszystkich SUV-ów o opływowych kształtach, ponieważ jego sylwetka, choć delikatnie zaokrąglona, dalej wygląda jak ciosana z drewna i to jest jego największa zaleta!

Pod maską najprawdopodobniej znajdzie się znany z innych modeli silnik o pojemności 2.4 litra z czterema cylindrami, który spala racjonalne ilości benzyny. Na więcej szczegółów musimy poczekać.

Przeczytaj również