Kosmetyka samochodu po sezonie zimowym - na co warto zwrócić uwagę?

Wielu kierowców z utęsknieniem wypatruje na horyzoncie astronomicznej wiosny. Warto do tej zmiany pogody odpowiednio się przygotować. Mycie samochodu po sezonie zimowym to jest bardzo dobra decyzja.

Mycie samochodu na własnej posesji
Podaj dalej

Sól, piasek, kamienie, błoto i inne zanieczyszczenia atakują lakier naszego samochodu w sezonie zimowym. Gdy temperatury przez dłuższy czas w ciągu dnia utrzymują się na plusie, możemy powoli myśleć o przygotowaniu samochodu do sezonu wiosennego, a w dalszej perspektywie do lata. Wymiana opon na letnie to tylko jeden z możliwych scenariuszy.

Przygotuj alufelgi do letniego ogumienia

Każdy w pracy lubi mieć ułatwione zadanie i mieć okazję działania przy czystych przedmiotach. W związku z tym, gdy wybieramy się do wulkanizatora, godnym rozważenia pomysłem jest mycie alufelg. Powód jest bardzo prosty: czyste alufelgi łatwiej wsadzimy do bagażnika, mniej się ubrudzimy w trakcie transportu i będą one dobrze prezentować się na aucie. Poza tym wraz z alufelgami możemy umyć opony, przez co przenoszenie ich do przechowalni opon lub do garażu oznacza mniej problemów. Wtedy też łatwiej jest przygotować zimówki do oczekiwania na śnieg i mrozy.

diesel opona felga

Wybierz się na profesjonalne mycie podwozia

Obojętnie, czy samochód jeździ dużo poza miastem, a może porusza się głównie po znanych sobie ulicach piasek, sól i błoto z dróg osiada na elementach podwozia i nadwozia auta. W związku z tym, jeśli mamy takie możliwości i wiążemy ze swoim autem, jakąś długoterminową przyszłość rekomendujemy wybranie się na kompleksowe mycie podwozia. Pomoże ono usunąć niebezpieczne dla elementów gumowych i metalowych zanieczyszczenia, które mogą powodować korozję.

Karcher Easy!Force HDR mycie samochodu
fot. Karcher

Kosmetyka nadwozia mile widziana

Dobrą praktyką przed sezonem zimowym jest położenie warstwy wosku i innego rodzaju powłok ochronnych na lakier samochodu. Wtedy wszelkiego rodzaju zabrudzenia mniej przylegają do powierzchni i dużo łatwiej można je usunąć. Gdy pogoda się już ustabilizuje i nie grożą nam wielkie przymrozki wraz z solą drogową na jezdni, możemy odnowić nasze zabezpieczenie lakieru. Kosmetyka nadwozia wykonana samodzielnie lub przez profesjonalne studio detalingowe to zawsze dobry pomysł.

Przeczytaj również