Motowizja w Polsat Box - niebawem powiększenie oferty?

Sport samochodowy bez telewizji praktycznie nie istnieje, dlatego kanał Motowizja prawdopodobnie już niebawem rozszerzy swoją ofertę i trafi do Polsat Box.

wrc rajdy samochodowe
Podaj dalej

Motorsport oznacza wiele emocji, które można doświadczać na różne sposoby. Od obecności na zawodach po oglądanie transmisji na żywo prosto z zawodów. W Polsce rajdy samochodowe, wyścigi oraz drift cieszą się zróżnicowaną popularnością. Na szczęście istnieją miejsca, w których można zobaczyć podsumowania, sprawozdania na żywo i kompleksowe relacje bez wychodzenia z domu. Jednym z takich mediów dla entuzjastów motorsportu jest Motowizja.

Motowizja zyskuje popularność

Kanał Motowizja, działa od 15 stycznia 2014 roku i sukcesywnie się rozwija. Jako część spółki Motowizja Sp. z o.o., pod egidą Frame by Frame, stacja ta stała się synonimem motoryzacyjnej pasji. Swoje pierwsze kroki stawiała na Platformie Canal+, wprowadzając widzów w świat wysokich obrotów i adrenaliny. Dzisiaj można oglądać ją na zdecydowanie większej ilości platform.

Zawartość programowa kanału to esencja motoryzacji – od ekskluzywnych samochodów, przez historię przemysłu, aż po kultowe niemieckie marki. Motowizja nie zapomina również o fanach motocykli, oferując programy skupione na dwukołowcach. Atrakcyjność stacji podnosi również fakt nadawania w jakości HD od maja 2014 roku.

nascar team penske
Team Penske

Ale to motorsport jest prawdziwym sercem Motowizji. Kanał z dumą nadaje na żywo wszystkie rajdy WRC, a od 2014 roku również ekskluzywne relacje z wyścigów DTM. Kolejnym kamieniem milowym było uzyskanie w kwietniu 2016 roku wyłącznych praw do transmisji NASCAR Sprint Cup Series na terenie Polski.

Motowizja nie ogranicza się tylko do współczesnych wydarzeń. Stacja wzbogaca swoją ofertę o Motul Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, celebrując dziedzictwo motorsportu. Od 2023 roku, dzięki współpracy z Rally.TV, stworzoną przez FIA i WRC Promoter, Motowizja zyskała prawa do nadawania wszystkich rund Mistrzostw Świata WRC, ERC, WRX, Euro RX oraz programów tematycznych WRC.

Gdzie można oglądać Motowizję?

W trakcie sezonu, gdy praktycznie w każdy weekend świat motorsportu żyje jakimś wyścigiem, rajdem lub zawodami typu Rallycross, pojawia się pytanie, gdzie można oglądać Motowizję? Jak czytamy na głównej stronie kanał jest dostępny między innymi  w:

  • Canal +
  • Orange
  • UPC
  • Vectra
  • multiMedia
  • w pakiecie Player
  • WP Pilot
  • CDA.pl

oraz w dobrych sieciach kablowych. Jednak wiele wskazuje na to, że już niebawem użytkownicy Polsat Box również otrzymają dostęp do Motowizji.

Motowizja w Polsat Box

17 listopada bieżącego roku, Motowizja zrobiła znaczący krok w rozszerzeniu oferty. Pojawiły się systemy kodowania charakterystyczne dla platformy Polsat Box na satelicie Eutelsat Hot Bird 13G (13°E). Ten strategiczny ruch sygnalizuje zbliżające się włączenie Motowizji HD do oferty Polsat Box, co z pewnością ucieszy miłośników czterech kółek.

telewizor telewizja nielegalny unia europejska
fot. pixabay

Rozszerzenie dostępności Motowizji HD w Polsat Box to nie tylko krok naprzód w technologii nadawania, ale przede wszystkim szansa na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Wiele na to wskazuje, że już za jakiś czas powinna pojawić się oficjalna informacja na ten temat. Na razie takimi rewelacjami podzielił się portal satkurier.pl

Motorsport potrzebuje oglądalności

Każda forma sportu traci bardzo wiele ze swojej atrakcyjności, jeśli brakuje w niej kibiców. Trudno wyobrazić sobie wyścigi bez trybun wypełnionych ludźmi. Podobnie jest z rajdami samochodowymi, które ze względu na swój unikatowy charakter wymagają dodatkowego zaangażowania od widza. Wyjazd na rajd oznacza przebywanie w różnych warunkach atmosferycznych i długie spacery, a także sporo jazdy samochodem pomiędzy odcinkami specjalnymi. Transmisja na żywo z poszczególnych rund mistrzostw świata lub mistrzostw Europy ułatwia emocjonowanie się czasami na odcinkach specjalnych w komfortowych warunkach.

Rozbudowanie dostępności kanału Motowizja o następną platformę wydaje się dobrym krokiem w stronę popularyzacji rajdów w Polsce.

źródło: satkurier.pl

Przeczytaj również