Mieszkańcy tego miasta są w najgorszej sytuacji w Polsce! Jazda tam jest testem na cierpliwość

Mieszkańcy tego miasta są w najgorszej sytuacji w Polsce! Jazda tam jest testem na cierpliwość

Mieszkańcy tego miasta są w najgorszej sytuacji w Polsce! Jazda tam jest testem na cierpliwość

Podaj dalej

Jazda samochodem dla pewnej grupy ludzi jest przyjemnością, czasem relaksu. Pozostali traktują to jako codzienną czynność, którą muszą wykonać dla lepszej organizacji dnia. Obojętnie, w której grupie jesteśmy, spotykamy się w tym samym miejscu na jezdni. Poza miłymi akcentami przebywanie za kierownicą auta jest też testem na cierpliwość i marnowaniem czasu!

Aktualnie część miast wybiera dwie przeciwstawne strategie rozwoju. Po pierwsze wielu włodarzy aglomeracji bardzo często za wszelką cenę chce wyprowadzić z centrum samochody i zaoferować pieszym więcej przestrzeni. Dlatego poszerza się chodniki, rozbudowuje ścieżki rowerowe, a przez to zmniejsza powierzchnię dla samochodów. Mniejsza przepustowość przy tym samym lub narastającym natężeniu ruchu jest gwarancją korków.

Problemy znane od lat

Od 2021 roku za najbardziej zakorkowane miasto w Polsce uważa się Warszawę. Gwałtowna rozbudowa i urbanizacja miasta w ostatnich latach doprowadziła do zwiększenia ruchu na drogach, co skutkuje znacznym zatłoczeniem w godzinach szczytu. Dodatkowo, system transportu publicznego w mieście nie jest w stanie poradzić sobie z wysokim popytem, co pogłębia problem. Inne miasta w Polsce, które doświadczają znacznego zatłoczenia to Kraków, Gdańsk i Poznań.

Mieszkańcy tego miasta są w najgorszej sytuacji w Polsce!

Niedawno opublikowano zaktualizowany raport, w którym poznaliśmy najbardziej zakorkowane miasto na świecie. W tym rankingu znalazło się również kilka polskich miast. Najwyżej sklasyfikowano Wrocław, gdzie mieszkańcy tracą średnio 80 godzin rocznie na staniu w korkach. Jest to ponad 3 dni spędzonych w samochodzie niemal bezczynnie. Mniej czasu stracimy w Poznaniu – 74 godziny i w Warszawie 64 godziny. Pewnego rodzaju pocieszeniem jest to, że do liderów zestawienia jest nam bardzo daleko. Niechlubne pierwsze miejsce przypadło Londynowi. W tym mieście ludzie tracą rocznie nawet 156 godzin. Z niewielką stratą do pozycji lidera uplasowało się Chicago – 155 godzin.

Dlatego warto w miarę możliwości czas spędzony w korku wykorzystać produktywnie. Podcast, audiobook, czy rozmowa przez telefon przy wykorzystaniu zestawu głośnomówiącego, są dobrymi pomysłami.

źródło: autodziennik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News