Mercedes zderzył ze sobą elektryki - wiemy, co wykazał eksperyment

Mercedes ma w swojej ofercie coraz więcej samochodów elektrycznych. Ludzie obawiają się, czy są one bezpieczne. Dlatego niemiecki producent zrobił test.

Mercedes zderzył ze sobą elektryki – wiemy, co wykazał eksperyment
Podaj dalej

Wszystko, co nowe budzi pewien niepokój, w związku z tym od czasu do czasu producenci chcą przekonać klientów do swoich nowości. Dobrym argumentem jest poziom bezpieczeństwa pojazdów. Ludzie przy zakupie nowego samochodu zwracają baczną uwagę na to, jaki wynik w testach zderzeniowych uzyskał konkretny model. Mercedes zdecydował się na ciekawy eksperyment, w którym zderzył ze sobą dwa elektryczne modele.

Mercedes zorganizował publiczne testy

W ostatnich latach producenci samochodów przeżywali prawdziwe oblężenie, starając się dostarczyć każdy dostępny pojazd do rąk konsumentów. Mercedes, jako firma pochodzącą ze Stuttgartu poinformował o pierwszym publicznym teście zderzeniowym pomiędzy dwoma pojazdami elektrycznymi (EV).

Mercedes podjął się zadania udowodnienia bezpieczeństwa swoich EV, organizując zderzenie modeli EQA i EQS, aby symulować rzeczywisty wypadek. Mimo że odnotowano „znaczną deformację”, która „może wydawać się alarmująca dla laika”. Producent zapewnił, że kabina pasażerska pozostała nienaruszona, a wszystkie drzwi nadal otwierały się bez problemu.

Testy zderzeniowe z większą prędkością

Co ciekawe, Mercedes rozpędził samochody do wyższej prędkości, niż wymagają tego europejskie przepisy – 56 km/h zamiast 50 km/h – i ustawił pojazdy pod kątem 50%, aby odwzorować rodzaj wypadku często spotykany na lokalnych drogach. Wyniki testu, według firmy, pokazują, że ich EV są „tak samo bezpieczne” jak każdy inny model w ofercie.

Mercedes Benz – crash test

Mercedes jest zadowolony z testów

Markus Schäfer, Dyrektor Technologiczny Mercedes-Benz, stwierdził: „Test dowodzi, że wszystkie nasze pojazdy, niezależnie od zastosowanej technologii, mają równie wysoki poziom bezpieczeństwa”.

Rosnąca popularność samochodów na baterie jest niewątpliwym faktem. W obliczu troski o środowisko i efektywności ekonomicznej, elektryczne pojazdy stają się coraz bardziej pożądane. Testy zderzeniowe przeprowadzone przez Mercedes-Benz rzucają nowe światło na branżę motoryzacyjną, demonstrując, że bezpieczeństwo nie musi być kompromisem w świecie EV.

Warto zauważyć, że oprócz aspektów bezpieczeństwa, takie innowacyjne testy stanowią ważny element strategii marketingowej. Mercedes, prezentując wyniki tych testów, podkreśla bezpieczeństwo swoich elektrycznych modeli. Dodatkowo umacnia swoją pozycję jako lidera w dziedzinie innowacji i technologii EV.

Wyniki testów zderzeniowych Mercedes-Benz są obiecujące zarówno dla przyszłości branży EV, jak i dla konsumentów. Każdy, kto poszukuje bezpiecznych i nowoczesnych rozwiązań motoryzacyjnych, znajdzie coś dla siebie. To kolejny krok w kierunku bardziej zrównoważonego i bezpiecznego przyszłego świata motoryzacji.

Przeczytaj również