Mercedes ma powody do wstydu?! Nagranie jest niezłą wpadką!

Mercedes ma powody do wstydu?! Nagranie jest niezłą wpadką!

Mercedes ma powody do wstydu?! Nagranie jest niezłą wpadką!

Podaj dalej

Współczesne samochody przechodzą rygorystyczne testy przed trafieniem do masowej produkcji. W przypadku bardzo sportowych modeli okres przygotowawczy często wiąże się z wieloma okrążeniami na torze. Mercedes w rękach kierowcy na jednym z torów wyścigowych postanowił się zepsuć! Co dokładnie się stało?

Poprawianie rekordów jednego okrążenia od początku istnienia motoryzacji, jest czymś, co przyciąga uwagę kierowców i entuzjastów czterech kółek. Mnóstwo obiektów, na których kilka razy w roku odbywają się prawdziwe wyścigi samochodowe, otwiera się dla zwykłych kierowców. Podczas spotkania o nazwie track day cywilnym pojazdem możemy powalczyć o najlepszy czas okrążenia. Filmy z niektórych prób tego rodzaju mogą być trudnym orzechem do zgryzienia dla producentów samochodów.

Limitowane modele używane na torze!

Samochody mogą być środkiem transportu z punktu „A” do „B”, lokatą kapitału na przyszłość lub urządzeniem, które daje mnóstwo wspomnień i adrenaliny. Zamożni entuzjaści czterech kółek potrafią zamykać limitowane wersje konkretnych modeli na wiele lat w garażu, tylko po to, żeby ich wycena wzrosła. Są też ludzie, którzy bardzo chętnie zabierają na tor wyścigowy unikatowy egzemplarz i pozwalają mu rozwinąć motoryzacyjne skrzydła!

Mercedes AMG GT Black Series

Nurburgring, czyli Mekka fanów motoryzacji

Niemiecki tor zbudowanych wokół miejscowości Nurburg jest prawdziwym obiektem testowym dla wielu sportowych modeli samochodów. Dłuższa wersja nitki toru ma ponad dwadzieścia kilometrów i jest sprawdzianem wytrzymałości hamulców, opon, zawieszenia i jednostki napędowej. Jeśli w samochodzie mają pojawić się jakieś nieprawidłowości to właśnie podczas takiego przejazdu. Bohater dzisiejszego nagrania Mercedes AMG GT R Pro zepsuł się w trakcie okrążenia pomiarowego.

Mercedes AMG GT R Pro zepsuł się  w takim momencie!

Dla wielu producentów samochodów możliwość ustanowienia najlepszego czasu przejazdu toru Nurburgring w swojej kategorii jest punktem honoru. Mercedes AMG GT R Pro powstał w ilości zaledwie 750 egzemplarzy. Jeden z nich w rękach znanego kierowcy postanowił się zepsuć! Uszkodzeniu uległo wspomaganie kierownicy! Zobaczcie, jaka była reakcja pasażera i kierowcy na tę usterkę!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News