Mercedes jest powodem do zadowolenia! Sprawdź, jakie auta to prawdziwy koszmar!

W trakcie poszukiwań wymarzonego samochodu bardzo ważne są rankingi niezawodności. Jednak ciekawym argumentem są też listy zadowolenia klientów ze swoich aut. W tym przypadku Mercedes jest liderem, a kto zajął ostatnie miejsce? Sprawdź!

Mercedes logo
Podaj dalej

Ludzie w bardzo wielu przypadkach kupują produkty emocjami i jest to w zupełności oczywiste podejście. Jako stworzenia kierujemy się przede wszystkim impulsami, które odpowiadają za większość naszych decyzji. Chociaż możemy uważać się za bardzo racjonalnych to w większości przypadków, jest to tylko nasze wyobrażenie.

Większość samochodów postrzegamy pozytywnie

Natura ludzka jest tak skonstruowana, że większość wydarzeń z przeszłości, jeśli nie były to prawdziwe traumy, wspominamy pozytywnie. Dlatego wiele osób mówi o tym, że kiedyś było lepiej, dawniej były czasy, a teraz to nie ma czasów. Pisząc nieco żartobliwie. Podobnie jest z samochodami, które nawet jeśli w czasie użytkowania sprawiały problemy, po czasie są one postrzegane dużo pozytywniej.

Mercedes.com

Wynika to dość jednoznacznie z rankingu opracowanego przez magazyn WhatCar?, gdzie grupa 16 328 kierowców podzieliła się swoimi opiniami na temat własnych samochodów w wieku od 6 do 15 lat. Łącznie pod uwagę wzięto 27 marek, a także 139 modeli.

Francuskie i brytyjskie auta to jest porażka?

W stereotypowej opinii należy unikać samochodów na literę „F”, ponieważ są one przyczyną bardzo wielu problemów. Oczywiście taka ocena musi mieć pewne podstawy i na swój sposób potwierdzają to również kierowcy, którzy wzięli udział w ankiecie opracowanej przez brytyjskie czasopismo WhatCar? Okazuje się, że wysokie miejsca pod kątem procentu niezadowolenia zajęły samochody francuskie i brytyjskie. Złe opinie otrzymały między innymi Peugeot 207 oraz Jaguar XJ. Najsłabiej w rankingu poradził sobie Land Rover Discovery z lat 2004 – 2014, ponieważ pozytywne noty wystawiło mu tylko nieco ponad 40% respondentów.

Jaguar
Fot. pixabay.com

Dopasuj auto do swoich potrzeb i możliwości

Żeby być zadowolonym ze swojego samochodu, musimy dostosować go do potrzeb i możliwości, jakimi dysponujemy w danej chwili. Auto powinno być przede wszystkim wsparciem w życiu codziennym oraz jeśli jest taka szansa również źródłem motoryzacyjnej przyjemności. Dlatego w poszukiwaniu wymarzonego auta warto, jest zachować zdrowy rozsądek.

Przeczytaj również