Kuba Przygoński: "Jutro zaczynamy prawdziwe pustynne odcinki" - podsumowanie I etapu Rajdu Maroka 2022

Kuba Przygoński: "Jutro zaczynamy prawdziwe pustynne odcinki" - podsumowanie I etapu Rajdu Maroka 2022

Kuba Przygoński: „Jutro zaczynamy prawdziwe pustynne odcinki” – podsumowanie I etapu Rajdu Maroka 2022

Podaj dalej

Załoga Orlen Team – Kuba Przygoński i Armand Monleon rozpoczęła kolejny etap przygotowań do Rajdu Dakar 2023. Start w Rajdzie Maroka jest bardzo dobrą okazją do sprawdzenia się na pustynnych etapach. Zawodnicy mają za sobą krótki prolog, na którym było kilka przygód.

Dla Kuby Przygońskiego jednym z najważniejszych startów w całym sezonie jest Rajd Dakar. Termin imprezy zbliża się wielkimi krokami, dlatego przygotowania do zawodów nabierają tempa. Występ w Maroku jest jednym z etapów budowania formy do jednego z najtrudniejszych rajdów na świecie. W Rajdzie Maroka na załogę Orlen Team czeka pięć etapów. Rywalizacja wystartowała dzisiaj, a zakończy się 6 października.

Odcinek Agadir na początek przygody

Organizatorzy Rajdu Maroka na początek rywalizacji przygotowali krótką próbę sportową. Kierowcy samochodów, buggy i innych pojazdów mieli do przejechania tylko dziewięć kilometrów. Życie pokazało, że nawet na tak krótkim etapie może być sporo emocji.

„Jesteśmy po prologu który miał 9 km, bardzo wolny prolog po piachu między drzewami. Mieliśmy z Armandem błąd nawigacyjny więc za nami już najgorsze. Jutro zaczynamy prawdziwe pustynne odcinki” – mówi Kuba Przygoński.

Nowy pilot Kuby Przygońskiego

W zespole Orlen Team pojawiły się również zmiany personalne. Na prawy fotel Mini Buggy wsiadł Armand Monleon. Hiszpan ma doświadczenie w jeździe na motocyklu i jako pilot. Dobrze rozumie znaczenie dobrej nawigacji, a także ma już na swoim koncie siedem startów w Dakarze.  Z tym pilotem Kuba chce przejechać Rajd Dakar 2023. W rajdach terenowych podobnie do rajdów płaskich optymalna współpraca kierowcy z pilotem jest jednym z kluczowych składników sukcesu.

203 Przygonski Jakub (pol), Gottschalk Timo (ger), X-Raid Orlen Team, Mini John Cooper Works Buggy, Auto FIA T1/T2, W2RC, action during the Stage 9 of the Dakar Rally 2022 around Wadi Ad Dawasir, on January 11th 2022 in Wadi Ad Dawasir, Saudi Arabia – Photo Julien Delfosse / DPPI

Jutro na reprezentantów Orlenu czeka drugi etap z Agadir do Tan Tan o długości 236 km. Tam teren ma być bardziej pustynny, dlatego powstałe dzisiaj starty czasowe powinny być do systematycznego nadrobienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News