Kuba Przygoński i Armand Monleon mają za sobą trudny etap Rajdu Maroka 2022!

Kuba Przygoński i Armand Monleon mają za sobą trudny etap Rajdu Maroka 2022!

Kuba Przygoński i Armand Monleon mają za sobą trudny etap Rajdu Maroka 2022!

Podaj dalej

Karawana zawodników przemieszcza się do kolejnego punktu na mapie Rajdu Maroka. W poniedziałek Kuba Przygoński wspólnie z Armandem Monleon mają za sobą etap z Tan Tan do Laayoune. Na trasie pojawiło się sporo przygód i jedna awaria techniczna.

W rajdach terenowych poza czystą prędkością na odcinkach specjalnych liczą się także umiejętności nawigowania oraz unikania zbędnych kłopotów. Do tych drugich z pewnością można zaliczyć przebite opony i awarie techniczne. Niestety w pewnych sytuacjach bardzo trudno jest dostosować swoje tempo, które łączy w sobie margines bezpieczeństwa z konkurencyjną prędkością na tle rywali.

Najważniejsza jest obecność na mecie etapu

Podobnie do rajdów płaskich również w rajdach terenowych można śmiało powiedzieć, że zwycięzcy są na mecie. Dlatego mimo przebitych opon, awarii technicznych i błędów w nawigacji wiele załóg jedzie dalej, ponieważ rywalizacja ma w sobie duży poziom nieprzewidywalności. Poniesione jednego dnia straty mogą okazać się całkiem niewielkie w porównaniu do wydarzeń w następnych dniach.

Przygoński i Monleon z przygodami na poniedziałkowym etapie

Rajd Maroka 2022 dla załogi Orlen Team w składzie – Kuba Przygoński i Armand Monleon ma bardzo zmienny przebieg. Sobota była umiarkowanie dobra, niedziela okazała się bardzo udana, ale poniedziałek mógł być lepszy. Wszystko przez przebite opony i kłopoty z dyferencjałem w Mini Buggy.

Trudny odcinek, duża ilość kamieni i skał była wyzwaniem dla każdej załogi. W takich warunkach łatwo o przebicie opony, dlatego ciężko dostosować odpowiednią prędkość. Przebiliśmy dwie opony, a po awarii tylnego dyferencjału utknęliśmy na jakiś czas w wydmach. Jednak pomimo utrudnień udało nam się dotrzeć do mety, z czego jesteśmy zadowoleni – mówi Kuba Przygoński.

Dzisiaj siedemnaste miejsce w klasyfikacji poniedziałkowego etapu wśród samochodów, przekłada się na dziewiątą lokatę w klasyfikacji generalnej Rajdu Maroka 2022.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News