Kryzys paliwowy szarpnie portfelami Polaków? Najnowsze prognozy cen paliw!

Sytuacja na Bliskim Wschodzie dalej jest niestabilna, dlatego ludzie zastanawiają się, czy nadejdzie kryzys paliwowy. Eksperci szacują, jak wysokie ceny czekają nas przy dystrybutorach w najbliższej przyszłości. Coraz więcej wskazuje na to, że będzie drogo. Jak bardzo zmiana cen szarpnie portfelami Polaków?

benzyna diesel paliwo ceny paliw lpg autogaz
Podaj dalej

Import surowców naturalnych jest koniecznością dla większości państw Unii Europejskiej. Ze względu na bogactwa złóż naturalnych jesteśmy skazani w dużym stopniu na ropę naftową eksportowaną z Bliskiego Wschodu, gdzie obecna sytuacja polityczna, jest bardzo napięta. Dlatego jest to bardzo prawdopodobne, że w związku z zaognieniem się sytuacji w tym rejonie świata, cena paliw wzrośnie również w Polsce.

Kryzys paliwowy szarpnie portfelami Polaków?

Nerwowość na stacji paliw dało się wyczuć już kilkukrotnie w czasie różnych konfliktów zbrojnych. Ostatnie kolejki były widoczne przy wybuchu konfliktu na Ukrainie. Aktualnie część osób zastanawia się, czy można kupić paliwo na zapas, ponieważ jego cena powinna rosnąć. Większy kryzys paliwowy szarpnie portfelami Polaków na wiele sposobów. Droższy olej napędowy oznacza wzrost cen na sklepowych półkach, podwyżkę cen usług i ponowną falę wzrostu inflacji, a to nie jest dobre dla portfeli Polaków.

paliwo paliwa rodzaj syntetyczne hybryda spalinowy silnik zakaz
fot. freepik.com – pholigo

Najnowsze prognozy cen paliw

Większość sieci czerpie paliwo z Orlenu, ale nie brakuje tych, którzy sięgają po import, mimo że często okazuje się on mniej opłacalny. Dlaczego? „Orlen oferuje konkurencyjne ceny na rynku hurtowym, które w obecnych czasach stanowią wyjątkową okazję” – podkreśla portal E-petrol.pl. „Benzyna za prawie 7 zł? To realny scenariusz na listopad!” – przewiduje Urszula Cieślak. Orlen jednak uspokaja, wskazując na swoją stabilną politykę cenową. Ale czy faktycznie możemy spać spokojnie? Dr Jakub Bogucki z E-petrol.pl poddaje w wątpliwość obecną politykę cenową Orlenu w kontekście trendów międzynarodowych.

paliwa będą jeszcze tańsze
fot. freepik.com – Powerlightss

Sytuacja wyklaruje się w najbliższym czasie w zależności od sytuacji na rynkach międzynarodowych. Patrząc na stacje z innych sieci dostępnych w Polsce, paliwo w okolicy 7 złotych jest praktycznie pewne pod koniec roku.

źródło: www.e-petrol.pl

Przeczytaj również