Kradzież rzeczy z auta?! TOP 3 skutecznych sposobów przed złodziejami!

Kradzież zdarza się od początku istnienia ludzkiej cywilizacji i najprawdopodobniej musimy się z tym pogodzić, że dalej tak będzie. Na szczęście ryzyko utraty wartościowych rzeczy można ograniczyć do minimum, stosując kilka łatwych do wprowadzenia zasad!

złodziej czeski kradzione
Podaj dalej

Strata w życiu człowieka zawsze jest trudnym doświadczeniem. Chociaż rzeczy materiale są niemal zawsze do odkupienia, zastąpienia niemal identycznymi, spora grupa ludzi odczuwa emocjonalną więź z telefonem, laptopem, samochodem i innymi przedmiotami dnia codziennego. Dlatego kradzieże są tak frustrujące dla poszkodowanych, jednak można ich skutecznie unikać, będąc roztropnym.

Otwórz schowek przed pasażerem

W dużych miastach prawdopodobieństwo kradzieży czegoś z samochodu wzrasta. Mocniej narażeni na kontakt ze złodziejem w sezonie turystycznym lub nawet poza nim, są pojazdy z innymi numerami rejestracyjnymi. Przyjezdni, zwłaszcza w atrakcyjnym turystycznie miejscu, są dość łatwym łupem dla złodzieja. Na szczęście w prosty sposób ograniczamy ciekawość potencjalnego przestępcy. Wystarczy otworzyć schowek przed pasażerem i zostawić go absolutnie pustym. Do tego zabrać ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty. To zniechęci bandytę do zniszczenia nam szyby w samochodzie.

Oklejenie szyb folią bezbarwną!

Kradzież, żeby była skuteczna, musi trwać maksymalnie krótko. Zbicie szyby w samochodzie jest banalnie łatwe, można to zrobić nawet drobnym kamykiem całkiem skutecznie. Trzeba tylko znać kilka podstawowych technik, które dla bezpieczeństwa pominę. Jeśli okleimy szyby bezbarwną folią, która utrudnia rozbicie szkła lub wepchnięcie szyby do środka auta, mocno zniechęcamy włamywacza do działania.

 

Kradzież rzeczy z bagażnika? Oczywiste miejsce dla złodzieja!

Na początku wspomniałem o schowku przed pasażerem, to właśnie tam chowamy cenniejsze przedmioty przed wzrokiem ciekawskich osób. Skoro my tak robimy to złodzieje doskonale o tym wiedzą. Jeśli zostawimy otwarty schowek, kompletnie pusty zdecydowanie studzimy ciekawość.

Drugim najpopularniejszym miejscem, gdzie chowamy wartościowe przedmioty, jest bagażnik. Osoba, która stoi przy bagażniku, nie wzbudza wielkich podejrzeń w związku z tym kradzież, odbywa się bardzo spokojnie. Dużo lepszym pomysłem, jeśli już nie możemy zabrać ze sobą wartościowych przedmiotów, jest rozlokowanie ich w różnych miejscach pojazdu, ale mocno nieoczywistych. Najlepiej tam, gdzie trzeba się lekko pochylić, poszukać i ocenić, czy coś tam faktycznie może być. Im dłużej trwa kradzież, tym mocniej ona zniechęca złodzieja.

Duże zmiany dla kierowców mieszkających w blokach
fot. Roman Babakin – stock.adobe.com

Przeczytaj również