Jak dbać o samochód? Trzy oryginalne sposoby na sukces!

Jak dbać o samochód, żeby działał możliwie najdłużej w sposób bezawaryjny? Na bardzo dobry stan techniczny składa się wiele drobnych czynników, które zebrane w całość dają zaskakujące rezultaty.

Jak dbać o samochód? Trzy oryginalne sposoby na sukces!
Podaj dalej

Samochód może być czymś więcej niż tylko środkiem transportu, dla pewnej grupy osób motoryzacja jest pasją i sposobem na życie. Dbanie o samochód, jego pielęgnacja, mogą sprawiać przyjemność właścicielowi. Istnieje kilka oryginalnych nawyków, które pomagają zachować auto niemal w perfekcyjnym stanie technicznym i wizualnym.

Obuwie tylko do jazdy samochodem!

Jeśli w garażu mamy samochód, którym lubimy się przejechać po okolicy i nie chcemy przemieszczać się dodatkowo pieszo, ciekawym pomysłem jest zakup obuwia przeznaczonego tylko do jazdy samochodem. Ta jedna z pozoru drobna rzecz ma przynajmniej dwie zalety. Po pierwsze, gdy wybierzemy buty z cienką podeszwą dużo łatwiej wyczuć skok wszystkich pedałów, przez co jazda autem jest precyzyjniejsza. Po drugie zmniejszamy ryzyko wniesienia do wnętrza samochodu zabrudzeń na dywaniki. W ten sposób wnętrze przez dłuższy czas pozostanie czyste i pachnące.

Rękawiczki do kierowania autem

Powiew klasyki, zbędny gadżet, a może coś więcej? Skórzana kierownica w kontakcie z dłońmi człowieka z czasem wchodzi w reakcję z potem oraz łuszczącym się naskórkiem. Dodatkowo jeśli mamy na dłoniach biżuterię możemy zarysować wieniec. W związku z tym ludzie o bardzo dużym poziomie dbałości o szczegóły prowadzą auto w rękawiczkach. Dodają one stylu, mogą poprawić pewność chwytu i spowalniają zużycie materiałów zastosowanych do obszycia kierownicy.

W przypadku zastosowania zamszu na kierownicy stosowanie przeznaczonych do jazdy rękawiczek jest konieczne, ponieważ dochodzi do ugniatania się materiału, co źle wpływa na estetykę wnętrza. Doskonałym przykładem są tutaj kierownice w sportowych modelach Porsche.

Jak dbać o samochód? Trzymać pod przykryciem!

Można się śmiać, że Niemiec auto pod kocem trzymał, ale jeszcze kilkanaście lat temu na niektórych osiedlach można było spotkać auta trzymane na parkingu pod specjalnymi pokrowcami. Widok mocno oryginalny, ale całkiem skuteczny, ponieważ w bardzo łatwy sposób chronimy lakier przed czynnikami zewnętrznymi bez garażu. A Ty, jak dbasz o samochód?

pokrowiec na samochód

Przeczytaj również