Honda Civic SI 2022 - idealny samochód na daily? Przemawia za nim kilka argumentów!

Czasy w motoryzacji, gdzie samochody dawały mnóstwo frajdy z jazdy i były praktyczne odeszły do przeszłości? Honda Civic SI 2022 daje nadzieję, że jeszcze można kupić auto niczym „za starych dobrych czasów” w nowoczesnym opakowaniu.

Honda Civic SI 2022 – idealny samochód na daily? Przemawia za nim kilka argumentów!
Podaj dalej

Co prawda bezpośrednie porównanie rynku motoryzacyjnego w Europie i w Ameryce Północnej mija się z celem, ponieważ obecnie są to dwa osobne światy, coraz więcej osób zajmujących się prezentowaniem Hondy Civic najnowszej generacji uważa ją za perfekcyjny samochód do jazdy na co dzień. Pozytywne recenzje zbiera w szczególności nadwozie sedan, które być może w Europie również będzie dostępne.

Połączenie nowoczesności i tradycji w jedność

Od wielu lat wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego. Samochody na rynek europejski czasami na siłę są unowocześniane, ponieważ wypada zaprezentować w kolejnej generacji modelu, jakieś nowoczesne gadżety. Nie w każdym przypadku są one praktyczne, przez co obsługa podstawowych funkcji w aucie zaczyna być sporym wyzwaniem. Sytuację ratuje postępująca technologia asystentów kierowcy, które w teorii pozwalają oderwać wzrok na nieco dłużej od drogi.

Honda.com

Honda ze swoim najnowszym modelem Civic poszła w nieco inną stronę od większości producentów. We wnętrzu zachowały się pokrętła do regulacji klimatyzacji i kierunku nawiewu. Występują również fizyczne przyciski do wielu ważnych funkcji. Zmieszano to z dotykowym ekranem na środku deski rozdzielczej. Współpracuje on z systemem Apple Car Play. Bardzo możliwe, że również Android Auto.

Wygląd już mniej kontrowersyjny?

Poprzednia generacja Hondy Civic zbierała kontrowersyjne opinie za swoją stylistę. Tym razem projektanci zdecydowali się na bardziej klasyczne linie. Dzięki temu wersja sedan i hatchback powinny przypaść do gustu większej grupie klientów. Śmiało, można powiedzieć, że nadwozie typu sedan plasuje się całkiem wysoko w rankingu samochodów tego segmentu pod kątem estetyki i dobrze zaplanowanego projektu.

Bardzo dobrze działająca skrzynia biegów

Jednym z najważniejszych atutów konkretnego modelu jest radość z jazdy. W przypadku Hondy Civic SI według wszelkich medialnych doniesień kierowca otrzyma jej całkiem sporo. Wszystko za sprawą precyzyjnego układu kierowniczego, a także bardzo dobrze zestopniowanej skrzyni biegów, która w wersji manualnej jest tym, co daje mnóstwo radości z każdego kilometra.

Przeczytaj również