Folia w płynie - niemal kosmiczna technologia za grosze? Sprawdź, do czego się ona nadaje!

Znajomość wszystkich preparatów i nowości, które spotkamy w hurtowniach i sklepach, jest bardzo trudna. Czymś godnym uwagi jest  folia w płynie. Jej struktura oraz trwałość szokują!

Puszka sprayu
Podaj dalej

Technologia sukcesywnie idzie naprzód, przez co niegdyś skomplikowane czynności są dzisiaj trywialne. Przede wszystkim realne korzyści ze stosowania różnych motoryzacyjnych preparatów w płynie lub sprayu, są godne uwagi. Rzeczą, która przykuwa uwagę, a dalej niewiele osób wie o jej istnieniu, jest folia w sprayu.

Oklejanie elementów folią – znany trend w motoryzacji

Dzisiaj oklejanie elementów karoserii lub akcesoriów folią jest czymś oczywistym i dla wielu ludzi wręcz naturalnym. Jednak profesjonalne nałożenie folii na lakier lub bardziej pofałdowane powierzchnie wymaga nieco wiedzy oraz doświadczenia. W związku z tym najdroższe produkty w połączeniu z opłatą za wykonanie usługi są czymś, za co trzeba zapłacić całkiem sporo. Istnieją przypadki, gdzie wycena malowania lakierem oraz oklejenia nadwozia folią są bardzo do siebie zbliżone. Na szczęście powstała dużo tańsza i łatwiejsza w aplikowaniu na powierzchnię alternatywa.

Oklejanie samochodu folią

Folia w płynie – szybki i skuteczny sposób na zmiany?

Malowanie felg, zabezpieczenie zderzaków przed uszkodzeniami, szybkie na tryśnięcie lakieru na lusterka. To wszystko wymaga nieco wiedzy i sprzętu, chociażby w postaci farby w sprayu. Gdy zdecydujemy się już na zmianę koloru, bardzo trudno jest wrócić do oryginalnej wersji. W przypadku nałożenia na jakąś powierzchnię folii możemy ją zerwać i przywrócić bazowy odcień. Folia w sprayu łączy ze sobą wszystkie najlepsze cechy farby w sprayu oraz folii, która służy do oklejania.

Bardzo łatwa aplikacja na powierzchnię, dzięki specjalnej dyszy, a także możliwość zerwania powstałej przez natryskiwanie folii warstwy – to może się podobać!

Folia jest idealna do niewielkich elementów

Oczywiście możemy okleić folią w sprayu cały samochód, jednak czas takiej czynności, a także jej jakość wykonania będą odbiegać od perfekcji. Folia w sprayu nalepiej nadaje się do szybkiego i co najważniejsze taniego odświeżenia felg lub innych elementów metalowych, które mają dobrze wyglądać i są narażone na drobne uszkodzenia. Powstała przez nakładanie warstwa czegoś w rodzaju gumy skutecznie chroni powierzchnię przed zarysowaniami.

Przeczytaj również